Cały odcinek serialu Doktor House nakręcony lustrzanką

Greg Yaitanes, reżyser popularnego serialu telewizyjnego Doktor House, poinformował w swoim mikroblogu na Tweeterze, że ostatni odcinek szóstego sezonu został w całości nakręcony za pomocą lustrzanki cyfrowej Canon EOS 5D Mark II.

PC World Testy - lustrzanki cyfrowe

EOS 5D Mark II wyposażony jest w przetwornik CMOS o rozdzielczości 21 milionów pikseli z systemem samooczyszczania. W lustrzance zastosowano ekran LCD z 920 tys. punktów oraz system podglądu na żywo (Live view); zwiększono też zakres dostępnych ustawień czułości do ISO 25600.

Ekipa produkująca Doktora House'a finałowy odcinek emitowanego obecnie szóstego sezonu nakręciła korzystając właśnie z tego aparatu. Większość ujęć wykonywana była "z ręki" lub przy użyciu trójnogów. Odcinek zostanie wyemitowany 17 maja.

Aparat Canon EOS 5D Mark II miał swoją premierę pod koniec 2008 r. W owym czasie był drugą - po Nikonie D90 - lustrzanką nagrywającą filmy. Trend wyposażania aparatów DSLR w tryb nagrywania wideo zdążył się od tego czasu spopularyzować.

W październiku 2009 r. Canon poinformował o pracach nad aktualizacją firmware'u aparatu, która wprowadziła dwa dodatkowe tryby nagrywania wideo - z szybkością 24 i 25 kl./sek. (tryb obecny wcześniej umożliwiał rejestrowanie materiału z szybkością 30 fps).

Producent, aby podkreślić zalety nowych trybów wideo, sponsorował produkcję krótkiego filmu pt. "The Last Three Minutes", nakręconego w całości za pomocą lustrzanki EOS 5D Mark II.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: