Cam Wizard - telewizja prawie przemysłowa

Monitoring za pomocą kamer nie musi być kosztownym przedsięwzięciem. Cam Wizard realizuje funkcje telewizji przemysłowej niewielkim kosztem. Za jego pomocą wykryjesz ruch i zarejestrujesz obraz w postaci pliku wideo lub graficznego.

Do pobrania:

Cam Wizard

Cam Wizard to program do obsługi kamer internetowych. Narzędzie umożliwia zarządzanie podglądem, rejestrację obrazu i zdjęć, alarmuje użytkownika o wykryciu ruchu w kontrolowanym obszarze. Umożliwia zapisanie zarejestrowanych materiałów na dysku lokalnym bądź sieciowym.

Cam Wizard  - telewizja prawie przemysłowa

Cam Wizard 9.03

Aplikacja pozwala na jednoczesną i niezależną obsługę kilku kamer internetowych. Za pomocą Cam Wizard można stworzyć tani odpowiednik telewizji przemysłowej. Monitoruje ona obraz dostarczany przez kamerę i uruchamia nagrywanie w momencie, gdy wykryje ruch w kadrze bądź jego wybranym fragmencie. Umożliwia zapis w postaci plików wideo oraz graficznych. Używa formatów WMV oraz JPG.

Filmy mogą być skompresowane różnymi kodekami, co pozwala użytkownikowi decydować, o jakości zapisu oraz ilości miejsca zajmowanego przez zarejestrowany materiał. Podobnym celom służy opcja regulacji stopnia kompresji plików graficznych. Cam Wizard pozwala również konfigurować liczbę rejestrowanych na sekundę klatek, maksymalną i minimalną objętość pliku.

Regulacja czułości reakcji na ruch pozwala precyzyjnie dostosować zachowanie programu do własnych potrzeb. Cam Wizard wyposażony został również w funkcję tak zwanego włącznika czasowego, która przydaje się podczas kalibracji. Po wykryciu ruchu może zostać uruchomiony sygnał dźwiękowy - zarówno w komputerze, jak i na zewnętrznym, podłączonym do peceta urządzeniu audio.

W rejestrowanym przez Cam Wizard materiale można także umieszczać znaki wodne. Funkcje monitoringu uzupełnione są o harmonogram zadań, który pozwala precyzyjnie (z dokładnością do 10 minut) zdefiniować, w jakich godzinach ma być uruchomiony rejestrator. Dzięki niemu również, w archiwizowanych plikach pojawia się obraz zarejestrowany tuż przed wykryciem ruchu.

Cam Wizard zapisuje pliki na dysku lokalnym i serwerach ftp. Rejestrowane grafiki może również wysyłać za pomocą wbudowanego serwera poczty elektronicznej. Aby nie wyczerpało się miejsce na dysku użytkownik w prosty sposób ograniczy ilość przestrzeni przeznaczonej na pliki.

Cam Wizard nie ma polskiej wersji językowej. Jego wariant testowy działa 30 dni i umieszcza w zarejestrowanych materiałach wideo znak wodny.