Camera Pro Connect

Urządzenie przeznaczone do sczytywania danych z kart pamięci, wykorzystywane głównie w cyfrowych aparatach fotograficznych.

Urządzenie przeznaczone do sczytywania danych z kart pamięci, wykorzystywane głównie w cyfrowych aparatach fotograficznych.

Czytnik Camera Pro Connect został wyposażony w trzy wejścia do kart: CompactFlash, oraz PCMCIA.

Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą portu LPT. Zasilane jest prądem z komputera za pomocą specjalnego kabla czerpiącego energię z gniazda klawiatury. Aby uruchomić czytnik, należy podłączyć go do gniazda drukarki i jednocześnie, za pomocą odpowiedniej przejściówki, do wejścia klawiatury.

Camera Pro Connect potrzebuje 2 min i 15 s na przesłanie 16 MB zdjęć z karty pamięci CompactFlash do komputera. Dane o objętości 32 MB z karty SmartMedia pojawiają się na dysku peceta w 6 min i 11 s. Urządzenie nagrywa także pliki na karty pamięci.

Funkcja ta może się przydać, gdy chcemy wydrukować zdjęcia na przenośnej niepodłączonej do komputera drukarce atramentowej lub termosublimacyjnej. Nagraliśmy na każdą z kart jeden plik zdjęciowy wielkości 1,6 MB. Trwało to odpowiednio 12 s na karcie CompactFlash i aż 2 min i 15 s na SmartMedia. Próbę powtórzyliśmy. Za każdym razem zdjęcie zostało nagrane bezbłędnie, co świadczy o dobrej jakości czytnika.

Rodzaj: czytnik kart pamięci

Producent: Action Tec, www.actiontec.com

Informacje: ArtNet, www.artnet.waw.pl

Cena: 499 zł