Camera Raw - pełna, czwarta wersja wtyczki

Adobe udostępnia kolejne wydanie wtyczki do aplikacji Photoshopa i Photoshop Elements, ułatwiajacej edycję oraz konwersję zdjęć z formatu RAW. Najnowsza wersja plug-inu oznaczona jest numerem 4.0.

Dzięki wtyczce do Photoshopa CS3 lub do Photoshop Elements 4.0 można zaimportować ponad 150 różnych formatów RAW z aparatów cyfrowych różnych producentów - w wydaniu 4.0 dodano obsługę formatu RAW stosowanego w cyfrówce Panasonic Lumix DMC-FZ8.

Przypomnijmy, iż pliki RAW umożliwiają fotografowi manipulowanie danymi przechwyconymi prosto z czujnika obrazu aparatu jeszcze przed przetworzeniem zdjęcia na format JPEG lub TIFF, co zapewnia większą kontrolę nad ewentualnymi modyfikacjami lub korektą zdjęcia bez utraty jakości.

Co ważne, plug-in Camera Raw 4.0 nie jest kompatybilny z wydaniami Photoshopa starszymi od wersji Creative suite 3 oraz wersjami Photoshop Elements starszymi niż 4.0.1.

Wydania wtyczki dla tych aplikacji nadal są dostępne do pobrania ze strony producenta zarówno w wersji dla Windows, jak i Mac OS X.

Więcej informacji: Adobe Camera Raw