Canal+ jesienią 2011 - jakie zobaczymy premiery filmowe i koprodukcje?

Canal+ właśnie ujawnił swoje plany na jesień 2011 roku - zarówno plany dotyczące emisji nowych filmów, ale także biznesowe, które sprawiają, że Canal+ staje się największym prywatnym inwestorem w polską kinematografię. Oto jakie premiery filmowe czekają nas jeszcze w tym roku na antenie Canal+ i jakie polskie filmy z udziałem finansowym Canal+ zobaczymy niedługo w kinach.

Canal

- Abonenci postrzegają nas jako producenta wysokiej jakości filmów i seriali. Jednocześnie prawie połowa widzów chce oglądać w CANAL+ więcej polskich produkcji. Takie właśnie założenia będzie realizować nasza nowa strategia programowa - dodaje Beata Ryczkowska, Dyrektor Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy.

Beata Ryczkowska z Canal

Beata Ryczkowska z Canal

Misja Afganistan - serial o polskich żołnierzach w Afganistanie

Canal+ postanowił zaangażować się w koprodukcje polskich filmów i seriali - pierwszy z nich to Misja Afganistan, 13-odcinkowy serial w reżyserii Grzegorza Kuczeriszki o polskich żołnierzach służących w Afganistanie. W głównej roli wystąpi Paweł Małaszyński, który był obecny podczas konferencji Canal+.

Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński

- Jeszcze w tym roku pokażemy pierwszy odcinek Misji Afganistan - ujawniła przedstawicielka Canal+.

Pilotażowy odcinek CANAL+ pokaże już w grudniu, a emisja całego serialu planowana jest na drugą połowę 2012.

- Produkcja polskich filmów i seriali to ważny element nowej strategii programowej CANAL+. Szukamy projektów, które zdecydowanie wybijają się na tle rynkowego mainstreamu, z oryginalnym scenariuszem, wciągającą fabułą, zapadającymi w pamięć bohaterami. Wszystkie te cechy ma właśnie Misja Afganistan - powiedziała Beata Ryczkowska.

Beata Ryczkowska z Canal+

Beata Ryczkowska z Canal+

Oferta filmowa w Canal+ na jesień 2011

Jakie filmy obejrzymy w tym roku w Canal+? Z polskich produkcji zobaczymy przede wszystkim artystyczny Essential Killing Skolimowskiego, Śluby Panieńskie na podstawie sztuki Fredry, nagradzany Chrzest czy komediowy sukces Och Karol 2.

Essential Killing

Essential Killing

Zobaczymy też takie amerykańskie hity filmowe jak Robin Hood Ridleya Scotta, Niezniszczalni Stallone’a, Dla niej wszystko Haggisa, Green Zone Greengrassa,Maczeta Rodrigueza, Wall Street: Pieniądz nie śpi Stone’a, Saga: Zmierzch - Zaćmienie, Predators, Wybuchowa para i Red.

Maczeta

Maczeta

Z kina europejskiego zobaczymy dwa filmy Jeuneta - Amelia i Bazyl - człowiek z kulą w głowie Jeneuta, Artur i Minimki 3. Dwa światy, Pogorzelisko, Wyjście przez sklep z pamiątkami oraz Szukając Erica.

Pirania 3D

Pirania 3D

Canal+ 3D - jakie zobaczymy filmy 3D w telewizji?

Cena;+ jako pierwszy wprowadził do swojej ramówki filmy 3D.W tym roku widzieliśmy już Ocean przygód 3D, Piła 3D oraz Step Up 3D. Jakie filmy zobaczymy w 3D? W ramach pasma Canal+ 3D zobaczymy takie filmy jak Pirania 3D, StreetDance 3D, Wojna polsko-ruska 3D, a także koncert Kylie Minogue w 3D.

Oryginalny dokument Life in a Day w Ale Kino!

Warto jeszcze podkreślić, że w kanale Ale Kino! pojawi się dokument Life in a Day, dokument Ridley’a Scotta, który składa się z krótkich filmików nagranych przez internautów z całego świata opowiadających razem o jednym dniu z życia Ziemi. Cykl Kino polityczne (filmy z lat 70. takie jak Rozmowa, Syndykat zbrodni czy Wszyscy ludzie prezydenta).

CANAL+ największym prywatnym inwestorem polskiej kinematografii

Canal+ pracuje obecnie nad czterema koprodukcjami.

- Jesteśmy dumni z naszych koprodukcji, bo reprezentują to, co najlepsze w polskim kinie. Nasi widzowie oglądają je jako pierwsi, najczęściej już w niespełna rok po premierze kinowej. Łącznie zaangażowaliśmy się w realizację ponad 160 filmów, przeznaczając na ten cel blisko 200 mln złotych - powiedziała Beata Mońka, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny spółki CANAL+ Cyfrowy.

Małgorzata Szumowska

Małgorzata Szumowska

Pokłosie Pasikowskiego (film o pogromie w Jedwabnem, którym twórca kultowych Psów po 10 latach milczenia wraca do kin), Blind Watching Jakimowskiego i Nowhere Szumowskiej - w tych polskich filmach współfinansowanych przez Canal+ zakończono już zdjęcia. Natomiast w 2012 roku zobaczymy takie koprodukcje jak Uwikłanie, Lęk wysokości, KI oraz chyba najbardziej oczekiwany Elles (dawny Sponsoring) Małgorzaty Szumowskiej z Juliette Binoche. Szumowska była obecna podczas konferencji Canal+.

Niezniszczalni

Niezniszczalni

Widzowie cenią Canal+ za sport i dobre filmy

W czerwcu 2011 firma Millward Brown SMG/KRC przeprowadziła badania abonentów Cyfry+. Wynika z nich, że aż 80 proc. abonenci postrzegają Canal+ jako kanał TV zawierający najlepsze propozycje sportowe i filmowe. Wysoki poziom satysfakcji z oferty filmowej stacji deklaruje blisko 90 proc. odbiorców Canal+.

Canal

Canal

I nie ma co się dziwić - oferta Canal+ prezentuje się ciekawie i trzeba przyznać, że tę stację wciąż można uznawać za najlepszy filmowy kanał w polskiej telewizji.