Canal plus Internet

Rusza wortal telewizji Canal + przeznaczony dla kibiców sportowych i miłośników kina.

Wczoraj po południu oficjalnie uruchomiony został nowy serwis tematyczny grupy Canal +, przeznaczony dla miłośników sportu i kina. Jak zapewniają przedstawiciele CanalNumedia - twórcy wortalu, atutem serwisu ma być również pierwsza w Europie poczta satelitarna. Jest to usługa pozwalająca na przesłanie ze strony Canal+ krótkiej wiadomości tekstowej na ekrany telewizorów abonentów platformy cyfrowej Cyfra+. Jako adres odbiorcy należy podać numer abonenta, a wiadomość razem z przekazem telewizyjnym trafi drogą satelitarną do adresata. Jakub Brzęczkowski, dyrektor Canal +, zapowiedział, że trwają pracę, aby w przyszłym roku uruchomić możliwość wysyłania wiadomości z dekoderów do Internetu.

W serwisie sportowym fani piłki nożnej znajdą obszerne informacje na temat futbolu w Polsce i w innych ligach europejskich. Dział boksu w serwisie sportowym będzie prowadzony przez Przemysława Saletę. Filmowa część serwisu zawierać będzie szczegółowy opis polskich i zagranicznych produkcji oraz informacje o ludziach kina, zdjęcia z planów filmowych. Jak zapewniają twórcy, serwis będzie się koncentrować nie tylko na informacjach o filmach emitowanych w Canal +, ale także na premierach kinowych.

Jak zapewnił Leo Turno, dyrektor CanalNumedia, nowy portal tematyczny ma konkurować z innymi serwisami przede wszystkim jakością i głębokością informacji, bardzo bogatą oprawą graficzną oraz integracją platformy telewizyjnej z Internetem. "Uruchomienie naszego serwisu daje początek erze nowych mediów. Połączenie telewizji i Internetu umożliwi użytkownikowi nową jakość odbioru potrzebnych informacji, a nasz serwis jest pierwszym krokiem w tym kierunku" - powiedział L. Turno.

Więcej informacji: www.canalplus.pl


Zobacz również