Cannon Fodder 3 nadchodzi

Wielbiciele elektronicznej rozrywki znów ruszą na wojnę ukazaną w krzywym zwierciadle. Rosyjski deweloper GFI zapowiedział rozpoczęcie prac nad trzecią odsłoną kultowej gry Cannon Fodder.

Trzecia część gry zostanie wydana na komputerach osobistych i konsoli Xbox 360. Jej data premiery nie została podana do publicznej wiadomości. Twórcy Cannon Fodder 3 - studio GFI - zdradzili jedynie, że znajdziemy w nim "kreskówkową przemoc" i oddział żołnierzy walczących ze złym sojuszem wojsk europejskich, azjatyckich i afrykańskich. W grze zobaczymy zmienne warunki atmosferyczne, wyraźnie zaznaczony upływ czasu, ukazane w rzucie izometrycznym trójwymiarowe środowisko oraz otoczenie, które możemy niszczyć. Być może wydawcą tej produkcji zostanie firma Codemasters.

Cannon Fodder to "przygody" malutkich żołnierzy, których śmierć ukazywana jest w przerysowany sposób. Tytułowe mięso armatnie nie kończy się, ma do wykonania dziesiątki niebezpiecznych misji i zawsze staje naprzeciw przeważających sił wroga. Produkcja wydana na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku szybko stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł tamtych czasów.

Zobacz również:

  • Activision wstydzi się Call of Duty Vanguard? Dziwne działania wydawcy
  • The Ascent - czy warto zagrać? Sprawdź, co musisz wiedzieć