Canon Digital IXUS 40

Model z serii najmniejszych aparatów cyfrowych na świecie doczekał się kolejnej miniaturyzacji.

Model z serii najmniejszych aparatów cyfrowych na świecie doczekał się kolejnej miniaturyzacji.

Płyta czołowa modelu zbliżona jest wymiarami do karty kredytowej. W porównaniu do opisywanego ostatnio aparatu z tej serii jest sporo cieńszy - ma 21 mm. Do tego niewielkiego, płaskiego urządzenia udało się wbudować trzykrotny zoom oraz dwucalowy wyświetlacz LCD. Niestety Canon zrobił też krok w tył. W stosunku do ostatniego modelu IXUS-a konstruktor pozbawił jego matrycę miliona pikseli, wbudowując do wnętrza 4-megapikselowy sensor CCD.

Canon Digital IXUS 40
Tak, jak poprzednie wersje aparat jest niemal całkowicie zautomatyzowany. Użytkownik może, wpływać na jakość zdjęć poprzez ustawianie czułości (4 poziomy ISO) i określenie stopnia kompresji JPEG. Jeśli zależy ci na wykonaniu serii zdjęć - możesz to zrobić, wybierając jeden z trzech trybów pracy (zdjęcia pojedyncze, seryjne i samowyzwalacz).

W starciu z innymi

Aparat - tak jak pięciomilionowy model IXUS 500 - bardzo dobrze wypadł w teście. "Czterdziestka" uzyskała najlepsze noty za ostrość obrazu, niski poziom szumów oraz odwzorowanie neutralnych pól tablicy barw. W próbie oceniającej odwzorowanie szarości uzyskał 8 na 10 punktów, co świadczy o bardzo dobrze działającej funkcji automatycznego balansu bieli.

Miłym akcentem jest polskie menu.

Informacje: Canon, tel. (22) 5723000,http://www.canon.pl

Cena 1899 zł