Canon EOS 1100D - pierwsze zdjęcia i filmy

W dniu wczorajszym obył się pokaz prasowy firmy Canon, na którym zostały zaprezentowane nowości z wiosennej kolekcji producenta. Wśród dostępnych urządzeń była między innymi cyfrowa lustrzanka Canon EOS 1100D. Udało nam się zrobić tym aparatem kilka przykładowych zdjęć, które prezentujemy w galerii.

Wczorajsza konferencja odbyła się w warszawskim klubie M25. W post industrialnej scenerii przedstawiciele Canona pokazali nowe produkt, które wzbogaciły niedawno ofertę firmy. Wśród prezentowanych na konferencji urządzeń znalazły się dwie cyfrowe lustrzanki Canon EOS 600D oraz Canon EOS 1100D, aparaty kompaktowe z serii PowerShot, IXUS oraz PowerShot A, kamery wideo z serii Legria HF oraz urządzenia drukujące Pixma.

Zaprezentowano również dwie nowe lampy błyskowe Speedlite - 320EX oraz 270EX II. Model 320EX posiada wbudowaną dodatkową diodę, która bardzo przydaje się podczas filmowania lustrzankami.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 25.07.2021]

Zabrakło niestety nowych teleobiektywów - EF 500mm f/4L IS II USM, EF 600mm f/4L IS II USM oraz EF 200-400 f/4L IS USM.

Po prezentacji nowego sprzętu odbył się specjalny pokaz artystyczny, podczas którego można było sprawdzić możliwości nowych urządzeń. Największe zainteresowanie uczestników konferencji wzbudziły oczywiście dwie nowe lustrzanki i to one były najbardziej okupowanymi nowościami. Z racji tego, że Canon EOS 600D trafił już jakiś czas temu do naszej redakcji, skupiliśmy się bardziej na modelu EOS 1100D. W galerii prezentujemy kilka przykładowych zdjęć wykonanych właśnie tym aparatem.

Zobacz przykładowe zdjęcia wykonane aparatem Canon EOS 1100D

Udało nam się także nakręcić krótki materiał wideo, który pokazuje jak Canon EOS 1100D sprawdza się w roli kamery. Oglądając film należy wziąć pod uwagę fakt, że w pomieszczeniu było naprawdę ciemno, a kitowy obiektyw EF 18-55mm f/3,5-5,6 IS II nie został stworzony z myślą o filmowaniu.