Canon EOS 300D

Zwycięzca w kategorii powyżej 4000 zł. Pierwsza amatorska lustrzanka cyfrowa.

Zwycięzca w kategorii powyżej 4000 zł. Pierwsza amatorska lustrzanka cyfrowa.

Canon EOS 300D

Zalety tego aparatu można długo wymieniać. Dobra rozdzielczość, bardzo dobre buforowanie zdjęć, duża szybkość działania. Wady aparatu to plastikowy korpus, brak wielu funkcji, jakie ma EOS 10D, możliwość wykonania tylko 4 zdjęć w serii (chociaż jednak w tempie 2,5 klatki/s). Ale cóż znaczą takie niedogodności, skoro najważniejszą zaletą, która bez wątpienia zmiażdży konkurencję, jest cena. Takich możliwości w stosunku do ceny można pozazdroś-cić każdemu aparatowi. Mianowicie za 6200 zł (albo 1000 USD, jeśli kupujemy na Zachodzie) mamy aparat ze znośnym obiektywem i możliwość podłączenia dowolnego obiektywu oraz dowolnej lampy błyskowej z całego systemu EOS.

Aparat ten nie ma wielu funkcji, w jakie został wyposażony EOS 10D. Ale każdemu, kto myśli o lustrzance cyfrowej, zaproponuję porównanie obydwu aparatów i uczciwą odpowiedź na pytanie: Czy za te różnice jest gotów zapłacić dodatkowe 5 tys. zł (albo 500 USD w cywilizowanym kraju), czyli równowartość kilku dobrych obiektywów?

Canon EOS 300D

I jeszcze jedno - trudno jest dostrzec różnicę w działaniu w stosunku do lustrzanek Canona na tradycyjny film. Można się z tym nie zgadzać, ale naszym zdaniem ten aparat wieszczy koniec fotografii analogowej.

Plusy:

- bardzo atrakcyjna cena

- możliwość podłączenia dowolnego sprzętu systemu EOS

- wysoka rozdzielczość

Minusy:

- funkcjonalność oraniczona w stosunku do EOS-a 10D

Informacje:http://www.canon.pl

Cena: 6200 zł