Canon EOS 5D Mark II na planie serialu "Hotel 52"

Serial "Hotel 52" emitowany przez telewizję Polsat dołączył do grona produkcji takich jak "Dr House" czy "Iron Man", kręconych lustrzanką Canona EOS 5D Mark II. Na planie serialu aparat sprawdził się jako sprzęt do zadań specjalnych.

Canon EOS 5D Mk II na planie "Hotel 52"

Zobacz też:

Canon EOS 5D Mk II na planie "Hotel 52"

Praca na planie serialu “Hotel 52" wiąże się z niesamowitym tempem. Dziennie powstaje około 8 scen. Takie czynności, jak przygotowanie miejsca dla kamery czy ustawienie dodatkowego oświetlenia są często bardzo absorbujące, zwłaszcza, jeśli chodzi o kręcenie nietypowych scen. Z tego względu Grzegorz Kuczeriszka, reżyser serialu “Hotel 52", zdecydował się na nowatorskie posunięcie.

"Lustrzanki EOS 5D Mk II firmy Canon zacząłem używać do kręcenia scen samochodowych we wnętrzu auta. Dzięki temu udało się nam uniknąć konieczności umieszczenia samochodu na lawecie. Aparat ten nawet z dużym obiektywem stanowi jedną trzecią długości kamery. Umieszczam go w takich miejscach, w jakich kamery nigdy albo prawie nigdy nie używałem" - mówi Grzegorz Kuczeriszka.

Zobacz również:

  • Wiedźmin – wszystko co musicie wiedzieć na temat 2 sezonu serialu Netflixa [Aktualizacja 26.09.2021]
  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 25.09.2021]

Największym, choć nie jedynym atutem lustrzanki są jej niewielkie rozmiary. Do tego dochodzi niezwykła jakość obrazu możliwa do uzyskania niemal w każdych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu, twórcy serialu chętnie wykorzystują Canon EOS 5D Mk II również do filmowania nocnych widoków miasta. Ponadto, większy w porównaniu do kamer rozmiar klatki powoduje, że głębia ostrości jest mniejsza, co w efekcie daje większą plastyczność obrazu.

"Cały serial jest kręcony w szaleńczym tempie, z którym musi iść w parze stosowanie różnych chwytów. Właśnie niebanalne ustawienia kamery urozmaicają i dynamizują sceny." - dodaje reżyser serialu "Hotel 52".

Źródło: Canon