Canon EOS 7D - aktualizacja firmware

Canon udostępnił do pobrania nową wersję oprogramowania dla aparatu Canon EOS 7D. Firmware w wersji 1.2.5 rozwiązuje problemy, które pojawiały się w związku z rejestrowaniem filmów i zdjęć na kartach CF konkretnych rodzajów.

Nowe oprogramowanie poprawia szereg błędów, które powodowały wadliwe działanie Canona EOS 7D z niektórymi rodzajami kart CF. Rozwiązano między innymi problem z otwieraniem plików filmowych zarejestrowanych kolejno na kartach CF konkretnych rodzajów. Zlikwidowano również błąd, który powodował pojawianie się komunikatu "Err 02" podczas robienia serii zdjęć. Poprawiono również prędkość zapisu/odczytu kart CF zgodnych ze standardem UDMA 7.

Lista wszystkich poprawek firmware 1.2.5 dla Canona EOS 7D:

1) Naprawiono rzadko występujący błąd, w wyniku którego nie można było otworzyć plików filmów zarejestrowanych kolejno na kartach CF konkretnych rodzajów.

Zobacz również:

  • Oto wszystkie modele Galaxy, które otrzymały One UI 5.1! Sprawdź, czy nie przegapiłeś aktualizacji
  • Aktualizacja PS5 już dostępna. Co nowego?

2) Naprawiono rzadko występujący błąd, w wyniku którego podczas fotografowania serii zdjęć z zastosowaniem kart CF konkretnych rodzajów wyświetlany był komunikat "Err 02".

3) Naprawiono błąd, który występował w przypadku korzystania z kart CF o dużej pojemności (32 GB lub większej): jeśli wyjęto, a następnie ponownie włożono kartę CF o niewielkiej ilości wolnego miejsca lub akumulator, a następnie bezpośrednio wykonano próbę nagrania filmu, nagrywanie zostało zatrzymywane.

4) Poprawiono prędkość zapisu/odczytu w przypadku korzystania z kart CF zgodnych ze standardem UDMA 7.

5) Naprawiono błąd, który występował, gdy funkcję niestandardową C.Fn 4-1 ustawiono, aby przypisać start IS do przycisku AF stop na obiektywie: w przypadku obiektywów, których nie wyposażono w przycisk AF stop, funkcja IS nie działała.

6) Poprawiono błędy na ekranach menu wyświetlanych w języku arabskim i portugalskim.

Firmware 1.2.5 dla Canona EOS 7D można pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony producenta.