Canon IXUS 220HS - kieszonkowy aparat z Full HD


24 tryby pracy i Full HD

Fotografując Canonem IXUS 220HS możemy wybierać spośród 24 trybów pracy. Wśród nich znajdują się takie jak miniatura, rybie-oko, panorama czy wideo slow-motion. Dostęp do nich wszystkich mamy z poziomu menu, do którego trafimy przez przycisk umieszczony na tylnej ściance aparatu. Szczególnie interesująca wydaje się być opcja pozwalająca na rejestrowanie filmów z prędkością 240 klatek na sekundę.

Canon IXUS 220HS wyposażony jest w dedykowany przycisk do rozpoczęcia filmowania. Aparat rejestruje filmy Full HD 1920 x 1080. Podczas filmowania należy trzymać aparat bardzo stabilnie, gdyż każde poruszenie sprawia, że obraz nieco "faluje". To niestety dość często spotykana wada w aparatach kompaktowych z tej klasy. Podczas filmowania należy wystrzegać się również gwałtownego przybliżania obrazu. Niestety mechanizmy aparatu pracują dość głośno i słychać je na nagraniu.

Zobacz również:

  • Już jest! Canon EOS R3 - profesjonalny bezlusterkowiec z pełną klatką
  • iPhone 13 i 13 Pro po raz pierwszy w historii obsługują dual eSIM

Podczas zabawy z aparatem natchnęliśmy się na mały problem związany z przyciskiem wyzwalania migawki. Naszym zdaniem pracuje on zdecydowanie zbyt miękko. Granica między wciśnięciem do połowy w celu złapania ostrości, a wciśnięciem całkowitym w celu zrobienia zdjęcia jest praktycznie nie wyczuwalna.

Ekran LCD jest jasny i wyraźny, jednak podczas pracy w mocno nasłonecznionych miejscach może być nieco nieczytelny.

Podsumowanie

Canon IXUS 220HS to aparat dla osób szukających małej cyfrówki, którą można bez problemu nosić w kieszeni spodni. Aparat dobrze spisuje się podczas pracy w słabych warunkach oświetleniowych i robi naprawdę przyzwoite zdjęcia. Potrafi również rejestrować filmy Full HD. Oprócz działania spustu migawki i niecelnego AF w trybie śledzenia, aparat nie posiada większych wad. Canon IXUS 220HS jest dostępny w sprzedaży i kosztuje 745 zł.