Canon PowerShot A480 - kompakt dla początkujących amatorów fotografii

PowerShot A480 to kolejny kompaktowy aparat cyfrowy japońskiego producenta, który przeznaczony jest dla początkujących amatorów fotografii. Urządzenie jest następcą modelu A470.

Czytaj też: Ranking PC Worlda - aparaty kompaktowe.

Canon PowerShot A480 (dostępny w czterech kolorach - srebrnym, czarnym, niebieskim i czerwonym) korzysta z procesora obrazu DIGIC III oraz elementu światłoczułego, który pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 10 milionów pikseli.

Canon PowerShot A480

Canon PowerShot A480

Sprzęt dysponuje obiektywem pozwalającym na 3,3-krotne przybliżenie optyczne oraz możliwością rejestrowania sekwencji wideo w rozdzielczości VGA (30 klatek na sekundę), które możemy podejrzeć na 2,5-calowym wyświetlaczu (115 tysięcy pikseli). Oddaje ponadto do dyspozycji użytkownika technologię rozpoznawania twarzy (Face Detection Technology) oraz eliminującą smużenie technologię detekcji ruchu (Motion Detection). Producent zwraca też uwagę na łatwość obsługi aparatu (ma to zapewnić "klarowne rozłożenie przycisków i intuicyjny interfejs użytkownika) oraz funkcję bezpiecznego naświetlania błyskiem (Safety FE). Zasilanie zapewniają dwie baterie typu AA.

Urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Jego cena została ustalona na niespełna 500 zł.