Canon Powershot G5

Drugie miejsce w kategorii między 2500 a 4000 zł. Solidny kompakt dla zaawansowanych użytkowników.

Drugie miejsce w kategorii między 2500 a 4000 zł. Solidny kompakt dla zaawansowanych użytkowników.

Canon Powershot G5

Bardzo solidny aparat kompaktowy. Ma dobry obiektyw, jas-ny z 4-krotnym zoomem, rysujący ostre zdjęcia. Wyposażony we wszystko, co powinien mieć aparat cyfrowy, łącznie ze stopką zewnętrznej lampy błyskowej. Wyświetlacz ciekłokrystaliczny na przegubowym ramieniu jest bezkonkurencyjny. Dzięki niemu możemy fotografować w dowolnej pozycji - znad głowy, tuż nad podłogą i to zarówno kadry pionowe, jak i poziome. Żaden inny aparat nie oferuje takiej elastyczności. Tym jednym G5 wyprzedza nawet lustrzanki.

Canon Powershot G5

Liczba ustawień w menu zadowoli najwybredniejszych użytkowników. Nie dziwi więc, że aparat często jest wybierany przez profesjonalistów jako aparat studyjny. Niewiele gorzej sprawdza się jako aparat reporterski, ponieważ jest dość wolny. Trzeba naprawdę zmienić wiele nawyków, by go okiełznać. Ale gdy już nauczymy się robić nim zdjęcia, odwdzięczy się ich niesamowitą jakością.

Nie jest to aparat kieszonkowy, ale też rozmiarami ustępuje lustrzankom. To jeden z najlepszych aparatów dla tych, którym nie starcza przeciętna idiotenkamera, a jednocześnie niezbyt przekonanych do lustrzanek.

Plusy:

- bardzo dobry obiektyw

- doskonała jakość zdjęć

- długi czas pracy na bateriach

Minusy:

- źle umieszczone guziki "SET" i "MENU"

- łatwo nacisnąć je kciukiem

Informacje:http://www.canon.pl

Cena: 4000 zł