Canon S520

Canon S520 jest modelem dla zaawansowanych użytkowników. Zastąpić ma niedawno wprowadzony S500.

Canon S520 jest modelem dla zaawansowanych użytkowników. Zastąpić ma niedawno wprowadzony S500.

Na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od swego poprzednika. Takie same są podstawowe parametry techniczne: rozdzielczość (2400x1200 dpi), liczba dysz w głowicy (320 do czerni i po 256 do każdego koloru), wielkość pamięci (56 KB). Nie zmieniła się obudowa. Dopiero spojrzenie na głowice od strony papieru pozwala dostrzec różnice.

Zmiany w rozmieszczeniu dysz i algorytmie pracy pozwoliły na drukowanie dwukierunkowe w kolorze bez czekania na wyschnięcie poprzednio położonej warstwy atramentu. Przyjrzeliśmy się skutkom tej zmiany. W poprzednim modelu druk strony w kolorze trwał dwa razy dłużej niż czarnej, w S520 - już tylko o połowę dłużej. Podobnie polepszyły się czasy druku większych dokumentów.

O ile dla tekstu i grafiki prezentacyjnej wprowadzone zmiany są bardzo pozytywne, to w przypadku prac wymagających najwyższych parametrów ocena nie była już jednoznaczna. Zmiany w sterowniku poszły w kierunku poprawy jakości wydruku zdjęć. Rzeczywiście, wyszły z głębokiego cienia szczegóły, których nie drukował poprzedni model. Jednak preferencje dla fotografii zaszły za daleko. Ucierpiała na tym wysokorozdzielcza grafika, której jakość była tradycyjnie mocną stroną Canona. Zniknęły najcieńsze kreski, pogorszyła się równowaga barw w szarych odcieniach.

Przyspieszenie pracy docenią osoby drukujące większe sterty papieru. Dla fotoamatorów jest druk bez marginesów i opcja podkreślania barw naturalnych. Te grupy użytkowników będą z nowego Canona S520 bardzo zadowolone.

Producent/Informacje Canon tel. (22) 572 30 00 www.canon.com.pl

Cena 799 zł