Canon - cyfrowe nowości

Firma Canon zaprezentowała dwie nowe cyfrowe kamery wideo, zapisujące rejestrowany obraz na płytach DVD. Model DC40 pojawi się w sklepach w marcu, zaś FV M300 - miesiąc później.

Canon DC40

Canon DC40

Canon DC40 wyposażony jest w matrycę CCD o rozdzielczości 4,29 megapiksela - urządzenie dysponuje też obiektywem z 10x zoomem optycznym oraz elektronicznym stabilizatorem obrazu EIS (Electronic Image Stabiliser). Filmy można zapisywać na płytach DVD (DVD-R i DVD-RW), zaś zdjęcia - na kartach Secure Digital. Użytkowników, którzy często filmują w słabo oświetlonych miejscach, z pewnością zainteresuje funkcja Super Night Mode. Kamera komunikuje się z komputerem PC poprzez złącze USB 2.0. Dzięki obsłudze standardu PictBridge, zapisane na kartach zdjęcia można drukować bez pośrednictwa komputera - wystarczy podłączyć kamerę do odpowiedniej drukarki.

Druga nowość - FV M300 - to następca modelu FV M200. Urządzenie wyposażono w matrycę CCD o rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz obiektyw z 20x zoomem optycznym. Również ta kamera zapisuje filmy na płytach DVD-R i DVD-RW.

Cen urządzeń na razie nie podano - wiadomo za to, że Canon DC40 pojawi się w sklepach w marcu, zaś FV M300 - miesiąc później.


Zobacz również