Canon dla wymagających

Najnowszy aparat cyfrowy Canon Powershot G2 sprawi, że nawet profesjonalni fotograficy poczują się usatysfakcjonowani możliwościami tego urządzenia jak i łatwością jego obsługi.

Firma Canon zaprezentowała najnowszy model aparatu cyfrowego o nazwie Powershot G2, który jest zarazem pierwszym urządzeniem w ofercie firmy wyposażonym w matrycę CCD wielkości 1/1,8 cala i składającą się z 4 milionów punktów, co oznacza, że zdjęcia mogą być robione z maksymalną rozdzielczością 2272 x 1704 pikseli (do wyboru mamy również rozdzielczość 1600x1200, 1024x768 oraz 640x480 pikseli). Takie parametry gwarantują, że w przypadku wywoływania fotografii mniejszego formatu będzie można sporządzić jej tradycyjną odbitkę wielkości 10x15 cm bez utraty jakości.

Konstrukcja aparatu bazuje na poprzednim modelu Powershot G1, na co wskazuje kształt i kolor obudowy, jednak G2 wyposażony został w nowe soczewki f/2.0-2.5 7-21mm (odpowiedniki tradycyjnych obiektywów 34-102mm), wyświetlacz LCD pozwalający na oglądanie obrazów z dużego kąta oraz interfejs USB, a przy tym jest w pełni kompatybilny z kartami Compact Flash Type I i Type II, włącznie z nośnikami Microdrive IBM. Do kolejnych nowości można zaliczyć znacznie szybszy czas reakcji i przetwarzania sygnału, zmniejszone zapotrzebowanie na energię (jednorazowo aparat pozwala na 5 godzin nieprzerwanej pracy), poprawioną funkcję ręcznej regulacji ostrości czy większą ilość gotowych trybów robienia zdjęć oraz dodatkowe opcje odtwarzania. Ponadto Powershot umożliwia użytkownikom bezpośrednie drukowanie cyfrowych zdjęć przy użyciu trybu Direct Mode i drukarki sublimacyjnej Canon CP-10.

Cały zestaw Powershot G2 wraz z dołączanym oprogramowaniem Adobe PhotoShop 5.0 LE, Image Browser 1.8, PhotoStitch 3.1.2, przewodem USB, zasilaczem sieciowym i 32 MB kartą Compact Flash będzie dostępny we wrześniu bieżącego roku u autoryzowanych dystrybutorów w sugerowanej cenie 999 USD.

http://www.usa.canon.com


Zobacz również