Canon: dostawy EOS R3 dopiero za pół roku!

Firma przeprasza za opóźnienia w dostawie produktów - dotyczy to nie tylko nowego modelu aparatów, ale również niektórych obiektywów.

fot. Canon

Jedna z najwiekszych firm, produkujących sprzęt dla fotografów - Canon przeprosił niedawno swoich klientów. Chodzi o to, że firma przewiduje opóźnienia w dostawie produktów - w tym też nowego Canona EOS R3.

Oczekuje się, że nowy model aparatu nie pojawi się do połowy 2022 roku! Oficjalnym powodem opóźnienia, według Canona, jest globalny niedobór części, przez który występują opóźnienia w dostawach produktów na całym świecie. W rzeczywistości może to być tylko jeden z powodów - najnowsze bezlusterkowce i obiektywy do nich są coraz bardziej popularne wsród profesjonalnych fotografów, co również mogło spowodować opóźnienia dostaw EOS R3 i wielu nadchodzących obiektywów RF.

Zobacz również:

Jeśli już zamówiłeś jeden z najnowszych obiektywów Canon RF - RF 16mm f/2.8 STM, RF 100-400mm f/5.6-8 IS USM i RF 400mm f/2.8 L IS USM - to nie musisz się martwić, są one nadal wysyłane, ale "ich dostawa może potrwać dłużej niż zwykle". Co do aparatu Canon EOS R3, to czas oczekiwania waha się w granicach sześciu miesięcy.

Polecamy: Już jest! Canon EOS R3 - profesjonalny bezlusterkowiec z pełną klatką

Źródło: techradar.com