Canon drukuje... telewizję

Firma Canon stworzyła drukarkę, która może posłużyć do drukowania danych dostarczanych za pośrednictwem cyfrowej telewizji. Urządzenie ma trafić do sprzedaży już po koniec przyszłego roku - na początku dostępne będzie w Japonii.

Przedstawiciele Canona mówią, że drukarka przyda się tym użytkownikom, którzy będą chcieli zachować kopie istotnych dla nich informacji, pojawiających się na ekranie - np. danych o programie, danych kontaktowych czy nawet... kuponów rabatowych umożliwiających tańsze kupienie reklamowanych produktów - "Możemy sobie wyobrazić sytuację, w której podczas emisji reklamy pizzeri klient będzie mógł wydrukować sobie kupon uprawniający do promocyjnego zakupu" - tłumaczy Richard Berger, rzecznik Canona.

Koncern liczy na to, że urządzenie zdobędzie na japońskim (i nie tylko) rynku dużą popularność - wraz z popularyzowaniem się cyfrowej telewizji. Drukarka ma być kompatybilna z telewizorami LCD oraz plazmowymi.

W pierwszej kolejności telewizyjna drukarka dostępna będzie na japońskim rynku - później Canon zamierza wprowadzić ją do europejskich i amerykańskich sklepów. Firma szacuje, że do 2011 r. uda jej się sprzedać ok. 4,8 mln takich urządzeń.


Zobacz również