Canon i990: siedem pojemników z tuszem

W lutym światło dzienne ujrzy nowa drukarka atramentowa Canona o symbolu i990 z serii Bubble Jet. Będzie to pierwsze tego typu urządzenie firmy, posiadające aż 7 pojemników z tuszem.

Dysponująca rozdzielczością 4800 x 2400 dpi drukarka A4 posiada również opcję drukowania bez ramek w formatach 5 x 7 oraz 4 x 6 cali. W ciągu minuty może wydrukować 16 arkuszy monochromatycznych lub 12 arkuszy kolorowych. Zastosowanie w i990 Bubble Jet technologii ChromaPLUS, która zakłada dodanie dodatkowego pojemnika z czerwonym tuszem, pozwoli rozszerzyć gamę kolorów w zakresie od zółci do czerwieni, a tym samym saturacja zostanie podniesiona o blisko 60 %, co znacznie przybliży uzyskany wydruk do fotograficznej jakości. Każdy z siedmiu tuszy jest przechowywany w oddzielnym, wymiennym pojemniku.

Drukarka jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows oraz Mac OS i podłączana do komputera poprzez wbudowany port USB 2.0. Technologia PictBridge umożliwia bezpośrednie drukowanie zdjęć z aparatu cyfrowego, bez pośrednictwa komputera. Dołączone oprogramowanie Easy-ToolBox zapewni zarządzanie drukowanymi materiałami oraz ich odpowiednie skalowanie. Cenę modelu i990 Bubble Jet ustalono na 465 USD.

Więcej informacji: http://www.canon.com


Zobacz również