Canon - nie będzie nowych aparatów analogowych?

Koncern Canon poinformował, iż rozważa wstrzymanie prac nad nowymi modelami tradycyjnych analogowych aparatów fotograficznych, zarówno lustrzanek, jak i tzw. "kompaktów". Powodem tego jest stopniowy spadek zainteresowania klientów tego typu aparatami oraz rosnąca popularność aparatów cyfrowych.

Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Na jej kształt będą mieć wpływ przeprowadzone przez firmę analizy rynku fotograficznego i badania zachowań konsumentów. Na pewno jednak, przynajmniej przez jakiś czas, Canon będzie wciąż produkował i sprzedawał już obecne w ofercie modele aparatów analogowych. Ruch nie jest wielkim zaskoczeniem - na początku tego roku inny producent aparatów, Nikon, zdecydował się na zakończenie produkcji aparatów analogowych z wyjątkiem kilku modeli dla profesjonalnych fotografów. Przypomnijmy też, iż jakiś czas temu z rynku aparatów fotograficznych wycofała się Konica Minolta (sprzedając swój dział koncernowi Sony).

O rosnącej popularności cyfrówek świadczą "twarde" dane liczbowe, trend ten jest także widoczny w Polsce: według analiz IDC rynek cyfrówek jest prężny jak nigdy; z podobnymi wnioskami można zetknąć się po lekturze raportu GfK Polonia.