Canon: nowa kamera HD

W ofercie japońskiej firmy Canon pojawiła się nowa cyfrowa kamera wideo - model Ivis HV20. Urządzenie potrafi rejestrować obraz w rozdzielczości HD i wyposażone zostało w interfejs HDMI.

Kamera nagrywa materiał wideo w rozdzielczości 1080i; wyposażono ją w przetwornik CMOS o rozdzielczości 2,96 megapiksela, obiektyw z 10x zoomem optycznym, system stablizacji obrazu, slot kart miniSD oraz 2,7-calowy, obrotowy wyświetlacz LCD. Co ważne, kamera potrafi rejestrować filmy również w pomieszczeniach o wyjątkowo słabym natężeniu światła - do prawidłowej pracy sensora CMOS wystarczy światło o natężeniu 3 luksów (wcześniejsze modele Canona wymagały co najmniej 5 luksów).

Canon: nowa kamera HD

Canon Ivis HV20

Urządzenie wyposażono również w złącze HDMI - dzięki temu można je podłączyć do wyświetlacza obsługującego standard HD. Rejestrowany materiał zapisywany jest na kasetach HDV (to odmiana miniVD, przystosowana do zapisywania filmów o rozdzielczości HD).

Kamera mierzy 88 x 80 x 138 mm i waży ok. 535 g. Jej cenę ustalono na ok. 1070 USD. Urządzenie w pierwszej kolejności - na początku marca - pojawi się na rynku japońskim. Miesiąc później powinno być dostępne również w Europie.