Canon przedstawia trzy, nowe mini-kamery DV

Linia mini-kamer DV firmy Canon, wzbogaciła się w ostatnich dniach o trzy nowe modele: Elura 60, Elura 65 oraz Elura 70. Charakteryzują się one, odpowiednio, 14-, 16- i 18-krotnym zoomem optycznym, zaś dodatkowo zaopatrzone są w funkcję Print-and-Share.

Print-and-Share pozwala na szybkie przesłanie materiału wideo do komputera lub zrzutów ekranowych na kompatybilną drukarkę - możliwe jest to dzięki technologii PictBridge. Operacja ta odbywa się po wybraniu polecenia Print/Share. Wszystkie trzy urządzenia oferują opatentowaną przez Canona technologię stabilizacji obrazu Image Stabilization, który redukuje wstrząsy wywołane 'mniej wprawną ręką operatora'. Dodatkowo, do dyspozycji użytkownika oddano specjalny tryb nocny z podwyższoną czułością matrycy CCD oraz zwolnionym, automatycznym czasem migawki. Do ujęć z bliskiej odległości przygotowano specjalny tryb Skin Detail, który wygładza obraz.

Urządzenia z nowej serii mini-kamer DV może również pełnić rolę tradycyjnego aparatu cyfrowego, zdolnego do wykonywania zdjęć podczas kręcenia filmu, w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Dostępna jest także opcja ujęć seryjnych. Możemy również wykonać trzy, testowe zdjęcia z rożnymi parametrami ekspozycji, tak by łatwiej było wyselekcjonować, które z nich będzie najlepsze. Zdjęcia zapisujemy na karcie SD lub MMC.

Wraz z kamerami sprzedawane będzie oprogramowanie do edycji zdjęć oraz wideo firmy Pinnacle. Za dostępne od kwietnia modele Elura 60 trzeba będzie zapłacić 599 USD, za Elura 65 – 699 USD, natomiast za Elura 70 – 799 USD.

Więcej informacji: http://www.canon.com


Zobacz również