Canon rozszerza ofertę projektorów przenośnych o trzy nowe projektory lampowe o długiej żywotności

Canon rozszerza swoją ofertę przenośnych projektorów o trzy nowe urządzenia lampowe o wysokiej jasności – LV-WU360, LV-WX370 i LV-X350. Nowe modele wyposażono w innowacyjny zespół lamp, które cechują się wyjątkowo długą żywotnością i nie wymagają częstych konserwacji.


Projektory te cechują się niskimi kosztami całkowitymi obsługi, przez co zostały stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych (sale konferencyjne) i edukacyjnych (szkoły i sale wykładowe). Zapewniają one wierne odwzorowanie obrazu przy dużej jasności i zwiększonych możliwościach podłączenia, dzięki czemu uzyskują wysoką wydajność optyczną, która pozwala na projekcję szerokiego zakresu materiałów audiowizualnych.

Kompaktowe i mocne

Nowe projektory są wyjątkowo mobilne – ich waga nie przekracza 3,3 kg – przez co pozwalają zaspokoić potrzeby np. nauczycieli czy pracowników sprzedaży, którzy regularnie przenoszą urządzenia w związku z wykonywanym zawodem. Te lekkie, a jednocześnie funkcjonalne modele emitują światło o jasności od 3500 do 3700 lumenów w celu uzyskania żywych obrazów w każdych warunkach oświetleniowych. Wykorzystując trzy panele LCD, modele LV-WU360, LV-WX370 i LV-X350 reprodukują bogate, realistyczne 10-bitowe kolory i głęboką czerń, dzięki czemu wyświetlają szczegółowe obrazy i eliminują tzw. "efekt tęczy". Poprzez zastosowanie mikrosoczewek w projektorach LV-WU360 i LV-WX370, modele te osiągają maksymalną jasność i pozwalają wyeliminować – często pojawiający się w tańszych projektorach – efekt siatki.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 25.07.2021]
  • Lidl: wentylator kolumnowy, stojący czy podłogowy? Jaki model wybrać? [26.07.2021]
Canon rozszerza ofertę projektorów przenośnych o trzy nowe projektory lampowe o długiej żywotności

LV-WU360

Nowe projektory wyświetlają obraz w zakresie od 30 do 300 cali, dzięki czemu nadają się zarówno do małych, jak i dużych sa lkonferencyjnych. Pomimo niewielkich rozmiarów, wyposażono je w szereg funkcji regulacji obrazu, które upraszczają konfigurację i zapewniają doskonałą geometrię wyświetlanych materiałów. Dzięki automatycznej regulacji geometrii użytkownicy mogą szybko uzyskać pożądany efekt; natomiast ustawienie ręczne umożliwia czterokątną korekcję krawędzi obrazu, oferując jeszcze bardziej precyzyjną regulację, szczególnie w przypadku instalacji pod kątem lub poza osią, np. w ciasnych przestrzeniach. Zarówno LV-WX370, jak i LV-X350 wykorzystują także korekcję geometrii, aby zapewnić zachowanie pożądanego kształtu obrazu podczas projekcji na wklęsłym lub wypukłym ekranie lub powierzchni.

Wszechstronnie zaprojektowane

Modele LV-WU360, LV-WX370 i LV-X350 oferują rozdzielczość obrazu (odpowiednio): WUXGA 1920 x 1200, WXGA 1280 x 800 i XGA 1024 x 768. LV-WU360 jest pierwszym tak lekkim i mobilnym projektorem Canon o rozdzielczości WUXGA, który zapewnia tak ostre obrazy, wyraźny tekst i płynną grafikę. Projektor zapewnia szeroki zakres opcji połączeń z terminalem sterującym, w tym LAN, dwa typy portów USB i dwa porty HDMI, dzięki czemu użytkownicy mogą wyświetlać szeroki zakres materiałów audiowizualnych, w tym prezentacje, obrazy i materiały wideo. Dzięki portom USB i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika można bardzo łatwo wyświetlać materiały zarówno z laptopa, jak i bezpośrednio z pamięci zewnętrznej bez potrzeby korzystania z komputera. Także wyjście audio jest teraz możliwe bezpośrednio z projektora, dzięki głośnikowi 10w, co oznacza, że dźwięk może być odtwarzany bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń. Dla jeszcze większej mobilności, wszystkie trzy projektory posiadają standardową, szybką i natychmiastową funkcję chłodzenia – pozwalającą na natychmiastowe wyłączenie i przenoszenie urządzenia w inne miejsce.

Canon rozszerza ofertę projektorów przenośnych o trzy nowe projektory lampowe o długiej żywotności

LV-X350

Długa żywotność bez konserwacji

Nowe projektory Canon są łatwe w utrzymaniu i konserwacji, dzięki wytrzymałemu układowi filtrów i długiej żywotności lamp, wynoszącej nawet 20 000 godzin – to mniej więcej tyle, ile mogą pracować projektory laserowe, jednak za znacznie niższą cenę. W przypadku konieczności wymiany lub naprawy, intuicyjna konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do najważniejszych elementów, nawet gdy projektor jest zamontowany na suficie. Z kolei panele LCD są obecnie produkowane z materiałów nieorganicznych, aby zmniejszyć wymagania w zakresie konserwacji. Dodatkowo wprowadzone modele wykorzystują nowo zaprojektowany zespół lamp z ulepszonym systemem napędowym w celu zwiększenia wydajności zasilania i zmniejszenia zużycia energii.

Wszystkie nowe modele LV-WU360, LV-WX370 i LV-X350 zostały objęte trzyletnią gwarancją return-to-base (naprawa w serwisie lub punkcie sprzedaży) oraz bezpłatną wymianą lampy w przypadku wystąpienia usterki (trzykrotnie w ciągu 3 lat).