Canon wstrzymuje budowę nowej fabryki

Firma Canon poinformowała, że plany budowy nowej fabryki aparatów fotograficznych zostają na razie wstrzymane. Władze spółki informują, że przyczyną opóźnienia jest mniejsza sprzedaż sprzętu jaką producent ten odnotował w ostatnim okresie.

W lipcu tego roku Canon poinformował o planach budowy nowej fabryki aparatów fotograficznych. Miała być ona tworzona w Nagasaki w Japonii. Gigant za rynku aparatów fotograficznych chciał produkować tam 4 miliony sztuk aparatów rocznie. Całość inwestycji miała się zamknąć w kwocie 200 milionów dolarów amerykańskich.

Budowa fabryki miała się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Niestety, jak poinformowały władze spółki, plany te zostały na razie wstrzymane.

"W związku z obecnym kryzysem ekonomicznym odnotowaliśmy znaczący spadek sprzedaży naszych aparatów fotograficznych. Przewidujemy, że sytuacja ta potrwa jeszcze przez dłuższy czas. W tej sytuacji wniosek może być tylko jeden: wstrzymanie produkcji nowej fabryki w Japonii."

Warto zaznaczyć, że w październiku tego roku w Japonii sprzedano około 730 tysięcy aparatów fotograficznych (to jest około 19% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego).