Canon z podkładem

Nowe urządzenie Canona przed drukiem pokrywa stronę specjalnym podkładem.

Zwykły, tani papier wchłania krople atramentu do swego porowatego wnętrza, czyniąc wydruk mniej wyrazistym. W nowym kombajnie wielofunkcyjnym MX7600 spróbowano rozwiązać ten problem. W pierwszej kolejności kartka jest pokrywana przezroczystym podkładem, a dopiero na tak przygotowaną powierzchnię wystrzeliwany jest kolorowy tusz. Kompozycja atramentów jest także oryginalna, cały komplet zbudowano na osnowie pigmentowej, a w jego skład, oprócz klasycznego CMYK wchodzi jeszcze tusz szary. Do tej pory wszystkie kolory były w PIXMACH nakładane jednocześnie, tym razem jeden płyn musi być dawkowany wcześniej, i to z dość dużego zbiornika. To wymagało wydłużenia urządzenia o charakterystyczny garb na tylniej ściance obudowy.

Celem biuro

Nowe rozwiązanie nie będzie konkurować jakością z drukiem na papierze fotograficznym, raczej chodzi o dorównanie soczystością czerni i barw laserówkom w wydrukach biurowych: tekście i prostej grafice. Do tej specyfiki dostosowano pozostałe części i parametry urządzenia. Nie imponuje ani rozdzielczość druku (1200 dpi), ani wielkość kropli (2 pl). Skaner wyposażono w automatyczny podajnik kartek, które dodatkowo mogą być automatycznie odwracane na drugą stronę. Razem z dupleksem drukarki tworzą zestaw mogący przekopiować stos papierów zapisany z obu stron. Możliwa jest praca w sieci Ethernet oraz faksowanie.

Reszta nowości nie jest już tak wystrzałowa. Model iP2600 zastąpi iP2500 w roli atramentówki dla początkujących, a kombajn MX 850 to zwycięzca naszego testu MP610, z lepszym skanerem, dodatkowo wyposażonym w automatyczny podajnik. Wśród laserówek mono LBP3370 jest typowym wydziałowym koniem roboczym (26 str./min), a 3310 - jego skromniejszą wersją, nieobsługującą języków opisu strony i karty sieciowej. Tylko czarną obudową różni się LBP2900B od prościutkiego (12 str./min) modelu LBP2900. Ostatnia z laserowych nowości, kombajn MF-4270, jest przeznaczona do małego biura (dupleks drukarki, sieć, 20 str./min)