Canonical poszukuje nowych kontrahentów

Canonical, sponsor projektu Ubuntu, poszukuje korporacji zainteresowanych wykorzystaniem systemu Ubuntu Server Edition w produkowanych komputerach.

Dotąd największym sukcesem Canonical był kontrakt z korporacją Dell, która ropoczęła dystrybucję trzech modeli komputerów (dwóch stacjonarnych i jednegp laptopa) z preinstalowanymi systemami Ubuntu Desktop Feisty Fawn. Problem leży w edycji Server, którą interesowali się jedynie mniejsi dostawcy sprzętu komputerowego.

Gerry Carr, menedżer firmy Canonical od spraw marketingu powiedział: "Dotąd nie mieliśmy drugiego tak znaczącego kontraktu, jak ten z firmą Dell. Osobiście, wierzę w to, iż następna okazja znajdzie się dość szybko."

Dell wskazuje na fakt, iż to nie Canonical doprowadził do sprzedaży ich produktów z preinstalowanym Ubuntu. Powodem takiego działania firmy byli klienci, którzy wyrażali duże zainteresowanie projektem i zapotrzebowanie na tego typu ofertę. Jeżeli dany rynek nie wykazuje chęci zmiany dotychczasowych platform serwerowych, żadna duża korporacja nie odważy się podpisać znaczącego konraktu z firmą Marka Shuttelwortha.

Dość oczywiste jest, iż Canonical poszukuje nowych dostawców sprzętu IT przed premierą ich najnowszego produktu. Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon w wersji Server, według twórców, posiada o wiele więcej zabezpieczeń niż poprzednia edycja systemu.


Zobacz również