Canonical udostępnia system Landscape

Canonical, sponsor znanej na całym świecie dystrybucji Ubuntu, ogłosił dostępność swojego najnowszego produktu. Landscape to zaawansowany system zarządzania i monitorowania stworzony z myślą o dużych korporacjach.

Landscape to profesjonalny system zarządzania i monitorowania złożonych sieci komputerowych, składających się z dystrybucji Ubuntu, przeznaczony dla biznesu. Oprogramowanie pozwala na administrację wszystkich stacji roboczych dostępnych w sieci z uwzględnieniem takich funkcji, jak grupowanie użytkowników, zdalna instalacja pakietów (w tym aktualizacja) oraz tworzenie własnych, wewnątrzsieciowych repozytoriów. Landscape jest również doskonałym narzędziem monitorującym wszystkie aspekty systemu Ubuntu, włączając w to aktywne procesy na poszczególnych maszynach oraz dane przechowywane na twardym dysku. Co więcej, Landscape został tak zaprojektowany, aby w każdej chwili mógł przesyłać na bieżąco informacje o danym obszarze monitoringu do specjalistów z grupy wsparcia technicznego. Oczywiście funkcja ta jest dostępna tylko po wykupieniu okresowego wsparcia w firmie Canonical.

Są to tylko niektóre ze wszystkich funkcji Landscape. Projekt znalazł już szerokie rzesze korporacji zainteresowanych w wykorzystaniu tego produktu. Canonical zamierza nadal poszerzać swoje wpływy na rynku zaawansowanych systemów zarządzania. Landscape będzie dostępny domyślnie wraz ze wsparciem technicznym Canonical i jako samodzielna usługa dla firm.