Canonical zaprezentuje urządzenie z Ubuntu na targach CES

Już 10 stycznia 2012 roku rozpoczynają się targi CES w Las Vegas. Na nich prawdopodobnie zobaczymy całą gamę urządzeń z systemem mobilnym Android. Okazuje się jednak, że zaprezentowany zostanie także nowy gadżet z systemem Ubuntu, choć na razie nie wiadomo, co to będzie.

Ubuntu

Na blogu Canonical dowiadujemy się, że firma ta będzie obecna na CES 2012. Czytamy tam, że zaprezentowane zostaną nowości z dziedziny komputerów osobistych, chmury obliczeniowej oraz koncepcyjny projekt, który został stworzony specjalnie z myślą o systemie Ubuntu. Nie wiadomo czym on jest, ale może to być np. urządzenie mobilne lub coś związanego z telewizją.

W dwóch ostatnich edycjach Ubuntu, wykorzystano interfejsu Unity, który ma wyraźne cechy systemów mobilnych oraz dobrze współpracuje z ekranami dotykowymi. Oprócz tego założyciel Canonical, Mark Shuttleworth stwierdził, że chce wprowadzić Ubuntu także na tablety, smartfony i do telewizorów. Możliwe więc, że już niedługo zobaczymy pierwszy prototyp jednego z tych urządzeń.

Zobacz również:

  • Canonical ogłasza Ubuntu Pro dla Google Cloud
  • Bootcampy programistyczne - co to jest, jak wybrać kurs dla siebie i przegląd ofert
  • watchOS 7.3 dostępny! Nowa tarcza to nie jedyna nowość.

Najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie tablet, gdyż już od dłuższego czasu krążą takie pogłoski. Hakerom udało się nawet zainstalować Ubuntu na HP TouchPadzie, więc prezentacja tabletu z tym systemem na CES 2012 jest bardzo prawdopodobna. Zobaczymy, czy Canonical nas zaskoczy, czy też dobrze odczytaliśmy jego plany.