Canonical zaprezentuje urządzenie z Ubuntu na targach CES

Już 10 stycznia 2012 roku rozpoczynają się targi CES w Las Vegas. Na nich prawdopodobnie zobaczymy całą gamę urządzeń z systemem mobilnym Android. Okazuje się jednak, że zaprezentowany zostanie także nowy gadżet z systemem Ubuntu, choć na razie nie wiadomo, co to będzie.

Ubuntu

Na blogu Canonical dowiadujemy się, że firma ta będzie obecna na CES 2012. Czytamy tam, że zaprezentowane zostaną nowości z dziedziny komputerów osobistych, chmury obliczeniowej oraz koncepcyjny projekt, który został stworzony specjalnie z myślą o systemie Ubuntu. Nie wiadomo czym on jest, ale może to być np. urządzenie mobilne lub coś związanego z telewizją.

W dwóch ostatnich edycjach Ubuntu, wykorzystano interfejsu Unity, który ma wyraźne cechy systemów mobilnych oraz dobrze współpracuje z ekranami dotykowymi. Oprócz tego założyciel Canonical, Mark Shuttleworth stwierdził, że chce wprowadzić Ubuntu także na tablety, smartfony i do telewizorów. Możliwe więc, że już niedługo zobaczymy pierwszy prototyp jednego z tych urządzeń.

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa 2023

Najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie tablet, gdyż już od dłuższego czasu krążą takie pogłoski. Hakerom udało się nawet zainstalować Ubuntu na HP TouchPadzie, więc prezentacja tabletu z tym systemem na CES 2012 jest bardzo prawdopodobna. Zobaczymy, czy Canonical nas zaskoczy, czy też dobrze odczytaliśmy jego plany.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: