Capcom potwierdza: "będą problemy z dostępnością gry Resident Evil 3 w Europie"

W dniu premiery Resident Evil 3 Remake, nie wszyscy otrzymają swoje kopie gry.

Remake kultowego Resident Evil 3, to obok (również remake'u) Final Fantasy 7, największa "growa" premiera kwietnia. Niestety nie mamy najlepszych wieści dla osób, które oczekują fizycznych wydań gry.

Jak poinformowali właśnie przedstawiciele europejskiego oddziału firmy Capcom - w dniu premiery Resident Evil 3, mogą pojawić się braki jej pudełkowego wydania. Wszystko oczywiście spowodowane jest szerzącą się pandemią COVID-19.

W oficjalnym komunikacie podkreślono, że wirus nie ma wpływu na premierę samej gry, ale w związku z problemami z jej dystrybucją niemożliwe będzie zapewnienie odpowiedniej liczby egzemplarzy w sklepach.

Choć światowa data debitu Resident Evil 3 nie zostaje zmieniona, to niektóre europejskie rynki mogą doświadczać problemów z dostawami dóbr materialnych, w tym fizycznych kopii gier wideo. - Capcom

Japoński producent podkreśla, że cały czas monitoruje sytuację i stara się ze wszystkich sił, aby każdy chętny otrzymał swój egzemplarz z Resident Evil 3. Niestety nie wszystko jest zależne tu o dobrych chęci Capcomu.

Ściśle przestrzegamy oficjalnych przepisów, aby mieć pewność, że bezpieczeństwo naszych fanów, pracowników i partnerów jest dla nas priorytetem. W związku z tym prowadzimy częstą komunikację z naszymi lokalnymi partnerami dystrybucyjnymi i detalicznymi na każdym rynku, aby udostępniać kopie, gdy tylko pozwolą na to lokalne warunki importu. - Capcom

Na szczęście powyższe problemy w żaden sposób nie dotykają cyfrowych wydań, więc jeśli nie jesteście maniakami pudełek, a chcecie mieć pewność otrzymania gry na premierę, to warto rozważyć zakup gry w sieci. Pamiętajcie jednak przy tym, że niektóre platformy, jak np. PlayStation Store, ograniczyły prędkość pobierania gier. Resident Evil 3 to nie jedyna gra, która w Europie będzie trudniej dostępna w pudełku. Kilka dni temu podobny komunikat wydało Square Enix w sprawie Final Fantasy 7 Remake.

Resident Evil 3 zadebiutuje już 3 kwietnia na PlayStation 4, Xbox One i PC.

źródło: Capcom