Caplio R30 - młodszy brat R3

Firma Ricoh zaprezentowała bardziej ekonomiczną wersję kompaktowego aparatu cyfrowego Caplio R3 oznaczoną jako R30.

W niewielkiej obudowie Caplio R30 o grubości zaledwie 26 mm, umieszczono matrycę CCD o rozdzielczości 5,3 megapiksela oraz szerokokątny obiektyw wykonany z wykorzystaniem autorskiej technologii Double Retracting Lens (28-160 mm), dysponujący blisko 6-krotnym powiększeniem optycznym.

Caplio R30 - młodszy brat R3

Ricoh Caplio R30

Aparat może się pochwalić dość krótkim czasem spustu migawki. Przy pełnym naciśnięciu bez angażowania funkcji automatycznego ustawiania ostrości, rejestracja zdjęcia zaczyna się po upływie zaledwie 0,09 sekundy. Czas potrzebny na zadziałanie ustawień ekspozycji jest również minimalny - 0,07 sekundy. Interwał czasu między poszczególnymi ujęciami w trybie seryjnym to 0,5 sekundy. Caplio R30 jest gotów do pracy w sekundę po uruchomieniu. Dostępny jest tryb makro, w którym odległość obiektywu od fotografowanego obiektu to minimalnie 1 cm.

Bateria wielokrotnego użytku dołączona do urządzenia zapewnia wykonanie do 330 zdjęć, bez konieczności ładowania. Wykonane zdjęcia oglądamy na 2,5 calowym wyświetlaczu LCD wbudowanym w Caplio R30. Podczas odtwarzania na ekranie możemy wyświetlić maksymalnie 12 zdjęć jednocześnie. Dodatkowo mamy możliwość regulacji jasności obrazu.

Ricoh Caplio R30 ma się znaleźć w sprzedaży jeszcze w styczniu, a jego cenę ustalono na 219 funtów.

Więcej informacji: Ricoh