Capone wiecznie żywy

Ilussion Works zamierza przenieść graczy w świat gangsterskich porachunków.

Wywodząca się z Czech firma Illusion Works pracuje aktualnie nad grą, która ma stanowić konkurencję dla kontrowersyjnego Kingpina. Warto zauważyć, że developer zza południowej granicy jest odpowiedzialny za Hidden and Dangerous, który zaskarbił sobie sympatię wielu graczy na całym świecie.

Nowy projekt nie ma jeszcze nazwy, ale wiadomo że fabuła gry osadzona będzie w Ameryce początku lat 30. - w latach Wielkiego Kryzysu, kiedy to w wielu miastach zaczęły się tworzyć zorganizowane grupy przestępcze. Gracz, jako jeden z gangsterów, otrzyma od swoich szefów wiele zadań, których wykonanie będzie wymagać nie tylko umiejętnego wykorzystania podręcznego arsenału środków bojowych, lecz także sprytu i inteligencji. Akcję będziemy mogli śledzić z perspektywy pierwszej (FPP) lub trzeciej (TPP) osoby. Oprawa wizualna gry jest tworzona na podstawie, charakteryzującego się niezwykłą uniwersalnością, zmodyfikowanego engine z Hidden and Dangerous.

Nowe dzieło Ilussion Works najprawdopodobniej pojawi się w lecie br., a jego rynkową dystrybucją zajmie się firma Take 2 Interactive.


Zobacz również