Captcha w Aero2 zlikwidujesz za opłatą

Aero2 bez kodów Captcha, które trzeba wpisywać co godzinę? To już znów będzie możliwe. Teraz jednak użytkownicy Internetu BDI będą musieli wykupić pakiety dostępu do sieci, które zniosą to ograniczenie. Poznaliśmy już ceny.

Bezpłatny Internet Aero2 udostępniany jest bezpłatnie wszystkim chętnym. Wystarczy zgłosić wniosek o przydzielenie karty SIM, wpłacić kaucję, odebrać kartę. Potem wystarczy już tylko włożyć kartę SIM do urządzenia i poprawnie je skonfigurować, by cieszyć się darmowym dostępem do sieci.

Szybkość udostępnianego za darmo bezprzewodowego internetu Aero2 nie jest oszałamiająca i ograniczana jest do 512 kilobitów na sekundę. To jednak powinno być wystarczające do wykonania podstawowych zadań takich jak przeglądanie stron www i sprawdzania poczty. Niestety w Aero2 wprowadzono dodatkowe ograniczenie.

Zobacz również:

  • Koniec z irytującą weryfikacją CAPTCHA?
Captcha w Aero2 zlikwidujesz za opłatą

Połączenie jest rozłączane co godzinę i za każdym razem użytkownicy muszą w przeglądarce przepisać kod Captcha w celu kontynuowania korzystania z usługi. Wprowadzenie tego ograniczenia tłumaczono tym, że kody Captcha pomagają zminimalizować przypadki nadużyć. Twórcy Aero2 chcieli utrudnić korzystanie z internetu przez osoby wykorzystujące go niezgodnie z przeznaczeniem, co miało wpływ na pogorszenie jakości usług u osób korzystających z internetu w prawidłowy sposób.

Teraz okazuje się, że kodów Captcha w Aero2 będzie można się pozbyć, ale za… dodatkową opłatą. Na stronie sklep.aero2.pl pojawiła się informacja o możliwości wykupienia pakietów gigabajtów (3 GB na 30 dni za 5 zł i 5 GB na 60 dni za 10 zł) likwidujących konieczność wpisywania kodów. Po ich wykupieniu połączenie nie będzie też co godzinę rozłączane. Niestety wykupienie pakietu nie zwiększa szybkości internetu, która nadal ograniczana jest do 512 kilobitów na sekundę.