Carbon 1 Mark II - pierwszy telefon komórkowy wykonany z włókna węglowego

Marzy Ci się sportowy samochód z włókna węglowego? Może pora zacząć od smartfona?

Włókno węglowe to ostatnimi czasy modny materiał. W większości przypadków wcale nie chodzi o jego ponadprzeciętną wytrzymałość, ale charakterystyczny wygląd. Włókno węglowe najczęściej stosowane jest do budowy super samochodów, wyczynowych rowerów, motocykli oraz kadłubów samolotów i śmigłowców.

Carbon 1 Mark II - pierwszy telefon komórkowy wykonany z włókna węglowego

Źródło: pocketnow.com

Coraz częściej producenci samochodów oferują wstawki z włókna węglowego jako drogie akcesoria poprawiające wygląd wewnętrzny oraz zewnętrzny.

Teraz na świecie pojawia się pierwszy telefon komórkowy z obudową wykonaną z włókna węglowego. Na stronie producenta można dowiedzieć się, że wysyłka pierwszych egzemplarzy rozpocznie się już w czerwcu tego roku.

Niestety jeżeli myślałeś o kupnie takiego urządzenia musimy trochę ostudzić Twój entuzjazm. Poza charakterystyczną obudową smartfon jest bardzo przeciętny i nie wyróżniający się.

Mało znana na rynku firma Carbon Mobile ogłosiła właśnie swój pierwszy telefon komórkowy wykonany z włókna szklanego. Mowa o modelu Carbon 1 Mark II.

Smartfon Carbon 1 Mark II został wykonany w technologi HyRECM - Hybrid Radio Enabled Composite Materials. Dodatkowo producent twierdzi, że włókna węglowe są przeplatane kompozytami, dzięki czemu całość tworzy mono-kształtną konstrukcję, która łączy zewnętrzną obudowę z elementami konstrukcyjnymi telefonu. Dzięki tak zaawansowanemu procesowi produkcyjnemu i użyciu włókna węglowego telefon waży zaledwie 125 gram.

Smartfon Carbon 1 Mark II zostanie wyposażony w 6,01 calowy wyświetlacz AMOLED, który zostanie zabezpieczony szkłem Corning Gorilla Glass szóstej już generacji. Za wydajność odpowiedzialny będzie układ MediaTek Helio P90, który wspierany będzie przez nieokreśloną jeszcze ilość pamięci operacyjnej. Podejrzewamy, że w obudowie znajdzie się 6 GB lub 8 GB RAMu. Całość uzupełniać będzie 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

Telefon posiada jeszcze podwójną kamerę tylną, ale w chwili obecnej nie znamy jej parametrów.

Carbon Mobile wycenił swoje najnowsze urządzenia na 800 Euro.

Źródło: pocketnow.com