Carl Johnson szturmuje PC, czyli premiera GTA: San Andreas

Po wielu miesiącach oczekiwań, europejscy fani brutalnych strzelanin i dynamicznych wyścigów mogą wreszcie sięgnąć po "GTA: San Andreas" w wersji na PC. Do polskich sklepów trafiło 3000 egzemplarzy specjalnej edycji gry, którą wyceniono na 259,90 zł. Wciąż niejasne pozostają losy polskiej edycji gry - mimo usilnych starań polskiego dystrybutora rodzima, tańsza wersja GTASA raczej nie trafi do sklepów w czerwcu.

GTA: San Andreas - screenshot z wersji PC

GTA: San Andreas - screenshot z wersji PC

Producent "Grand Theft Auto: San Andreas" - firma Rockstar Games - zdecydował, że w dniu premiery do wszystkich europejskich sklepów trafi wyłącznie specjalna, anglojęzyczna edycja gry (poza płytą DVD z grą w pudełku znajdzie się 80-stronicowy przewodnik po San Andreas). Jak już wcześniej wspomniałem w dniu premiery do Polski trafi 3000 egzemplarzy GTASA wycenionych na 259,90zł. Dystrybutor gry w Polsce - Cenega Poland - planuje również wydanie, zwykłej znacznie tańszej edycji gry (również w wersji oryginalnej, ale w cenie 129,90zł). Jednak na pytanie, czy i kiedy się ona pojawi, nie znamy jeszcze odpowiedzi - nie zapowiada się jednak na to, aby CJ zdążył przed końcem czerwca.

GTA: San Andreas - screenshot z wersji PC

GTA: San Andreas - screenshot z wersji PC

Akcja nowej odsłony gry rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach z ostatniej części. W grze ponownie wcielamy się Carla Johnsona, który powraca do miast Los Santos w stanie San Andreas, by dowiedzieć się, że jego matka została zamordowana. Wzorowana na Los Angeles, rodzinna metropolia Carla jest nieustannie targana wojnami gangów, niemal wszędzie można tu kupić narkotyki, a gwiazdy filmowe i milionerzy mieszkają obok największych szumowin w kraju. W mieście nie brakuje też nieuczciwych gliniarzy - kilku z nich próbuje wrobić Carla w morderstwo. CJ musi więc rozpocząć niebezpieczną podróż po całym stanie San Andreas, aby uratować swą rodzinę i przejąć kontrolę w mieście bezprawia.

GTA: San Andreas - screenshot z wersji PC

GTA: San Andreas - screenshot z wersji PC

W porównaniu do poprzedniej edycji gry, w "San Andreas" znajdziemy znacznie większą liczbę nowych postaci i misji. W najnowszej edycji serii GTA dodano również szereg nowych elementów - podczas rozgrywki będziemy m.in. pływać, skakać na spadochronach, uprawiać hazard czy podnosić ciężary. W grze nie zabraknie również dużej dawki, typowych dla GTA, pościgów samochodowych i strzelanin.

GTA: San Andreas

GTA: San Andreas

Jeśli chodzi o różnice w stosunku do edycji na PS2 wersje GTASA na PC zawiera nieco dodatkowych opcji. Poza ulepszoną oprawą graficzną wprowadzono m.in. opcję, która pozwoli dostosować audycje radiowe słyszane w grze do upodobań graczy. Będzie można też nagrywać płyty z utworami z gry, łącznie z głosami występujących w niej spikerów radiowych oraz tworzyć własne playlisty. W grze dostępna jest też nowa opcja umożliwiająca oglądanie powtórek najlepszych akcji.

GTA: San Andreas - screenshot z wersji PC

GTA: San Andreas - screenshot z wersji PC

Jak "GTA: San Andreas" prezentuje się w akcji, można sprawdzić pobierając zebrane na naszym serwerze FTP trailery i filmy z fragmentami rozgrywki. Najzagorzalszym fanom serii polecam film gracza, któremu udało się przejść całą grę w wersji na PS2 w ciągu niespełna ośmiu godzin (film pozwala prześledzić całą rozgrywkę).

Pliki do pobrania:

GTA: San Andreas movie 1

GTA: San Andreas movie 2

Grand Theft Auto: San Andreas Trailer

Grand Theft Auto: San Andreas Xbox Trailer

GTASA Quick Done LQ Movie