Carmack woli konsolę

John Carmack, jeden z najbardziej znanych autorów gier komputerowych, twórca takich tytułów jak Doom czy Quake, stwierdził w rozmowie z dziennikarzem magazynu "Game Informer", że na razie nie interesują go biblioteki DirectX 10. Chce się skupić na tworzeniu gier dla Xboksa 360.

"Nie będę się teraz zajmował DirectX 10. Poczekam - niech nowe biblioteki okrzepną i pojawi się duże zapotrzebowanie na gry, które je wykorzystują" - stwierdził autor Quake'a.

Carmack po raz kolejny podkreślił, że chwilowo woli tworzyć gry dla konsoli Microsoftu. Przyznał też, że programowanie współczesnych kart graficznych stanowi problem, a określenie prawdziwej wydajności aplikacji staje się coraz bardziej skomplikowane ze względu na wiele "warstw abstrakcji w pecetach".

Pochwalił przy tym Microsoft za narzędzia dla programistów dla Xboksa 360. Jego zdaniem są to najlepsze narzędzia spośród wszystkich dostępnych dla konsoli. "Bardzo lubię programować Xboksa 360. To prawdopodobnie najlepsze API, z jakim dotychczas pracowałem" - oświadczył Carmack. Dodał też, że najwyraźniej zaprocentowało tu doświadczenie Microsoftu jako producenta oprogramowania.

Więcej informacji: Game Informer.


Zobacz również