Carpooling. Tańsze wspólne podróżowanie autem po Polsce

Carpooling, czyli dzielenie samochodów z innymi podróżnymi to zjawisko zdobywające popularność za granicą, a także w naszym kraju. Dłuższe podróże zarówno samochodem jak i pociągiem są dość drogie, ale podróż autem ma jedną zaletę - można podzielić jej koszta. Wystarczy tylko znaleźć więcej chętnych na tej samej trasie w konkretnym dniu.


Carpooling. Tańsze wspólne podróżowanie autem po Polsce

Aplikacja Carpooling na Androida - ekran główny

Czym jest Carpooling?

Ideą która przyświeca Carpooling jest wspólne planowanie podróży w celu podziału kosztów między kierowcę i pasażerów. W bazie serwisu Carpooling jest codziennie dostępne aż pół miliona ofert przewozu oraz zapytań o wolne miejsca. Kierowcy zaznaczają jaką trasę chcą pokonać - miejsce startu, dojazdu oraz miejscowości pośrednie. Dodają do ogłoszenia planowany czas odjazdu, typ pojazdu, ilość oferowanych wolnych miejsc oraz oczywiście dane kontaktowe jak adres email i numer telefonu.

Aplikacja na Androida

Prosto z poziomu aplikacji można dodać lub wyszukać oferty podając szczegóły takie jak to, czy kierowca jest osobą palącą. Chętni na przejazd kontaktują się bezpośrednio z nim. W razie wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa dla pań przwidziano możliwość zaznaczenia “przejazdu tylko dla kobiet" przy dodawaniu oferty. Dzięki wykorzystaniu modułu GPS możliwe jest wyszukanie ofert z listy miast o największym prawdopodobieństwie uzyskania podwózki. Przed podjęciem dezycji pasażer może sprawdzić czy przejazd oferowany przez kierowcę jest bezpośredni oraz czy osoba proponująca przejazd uwierzytelniła swoje dane w systemie.

Dostępność aplikacji

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie i możecie ją pobrać ze sklepu Android Market. Podróżując po kraju warto zaopatrzyć się także w aplikację serwisu jakdojade.pl oraz Transportoid, które pomagają w nawigacji komunikacją miejską. Warto zainstalować obie, bo nie sposób wskazać lepszej z nich, a oferują także inne bazy obsługiwanych miast. Zobacz także jakich aplikacji nie używać, aby się nie spóźnić.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: