Cartoon Network tworzy własną grę MMO!

Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby co oznacza nazwa kanału telewizyjnego Cartoon Network. To pod jej znakiem dzieci na całym świecie mogą znaleźć masę nie kończącej się rozrywki - na najmłodszych czekają bajki z Johnym Bravo, Edami czy Chojrakiem w roli głównej.

Cartoon Network tworzy własną grę MMO!
Już od dawna krążyły informacje o tym, że firma nosi się z zamiarem widowiskowego wejścia na rynek gier komputerowych. Teraz wiadomo, że plany te już wkrótce doczekają się realizacji.

Cartoon Network w porozumieniu z mieszczącym się w Seulu studio Grigon Entertainment, rozpoczęło prace nad masową grą sieciową, w której bohaterami będą postacie znane z telewizyjnych kreskówek.

Zobacz również:

  • New World - dziś startują beta testy MMO od Amazon Games

Jak na porządnego MMO przystało, użytkownik będzie mógł stworzyć i rozwijać wirtualną postać. Nie zabraknie też wspólnych zadań, rozmów oraz szerokich możliwości zawiązywania nowych kontaktów.

Premiera gry ma nastąpić w 2008 roku. Choć będzie adresowana głównie do dzieci, to autorzy zarzekają się, że przykuje do monitorów także starszych odbiorców.

Co ciekawe, sam program będzie darmowy - do pobrania z sieci. Niestety, jego użytkowanie będzie możliwe dopiero po uregulowaniu ustalonych, okresowych opłat. Wiadomo również, że autorzy planują wprowadzenie różnego rodzaju mikro-transakcji, za pomocą których będzie można poprawić wizerunek swojej postaci.

Będziemy z niecierpliwością wyczekiwać wszelkich wiadomości od Grigon Entertainment. Na pewno nie zapomnimy Was powiadomić!