Cartoon Network zabiera się za nowe MMO

Sukces World of Warcraft oraz Lord of the Rings Online sprawił, że MMO rosną dziś jak grzyby po deszczu. Produkcję nowego tytułu tego typu zapowiedziała właśnie znana stacja telewizyjna, Cartoon Network.

Wszystko stało się jasne w ten czwartek, gdy Cartoon Network ogłosiła podpisanie porozumienia z firmą Grigon Entertainment. Ma ono na celu stworzenie nowego MMO uruchamianego w oknie przeglądarki internetowej. Gra ma nosić nazwę Cartoon Network Universe: FusionFall.

Jak zapowiada producent, dzieło ma być przygodówką osadzoną w 3D. Gracze będą mieli do dyspozycji 60 krain w których toczyć się będzie rozgrywka. Niestety, wszystkie one będą opanowane przez obcych. Naszym zadaniem ma być nawiązanie współpracy z innymi graczami i obrona świata przed bezwzględnym najeźdźcą.

Plusem gry będą na pewno postacie jakie na swojej drodze będą mogli spotkać gracze. Jak obiecują twórcy w grze zobaczymy, między innymi Dextera oraz chłopaków z kreskówki Ed, Edd 'n Eddy.

Na razie nie jest znana data premiery nowego MMO. Co ważne gra na pewno działać będzie na komputerach klasy PC oraz Mac.