Casio: 3,2 MP w komórce

Firma Casio zaprezentowała telefon komórkowy A5406CA, wyposażony we wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela. Producent zapewnia, że jest to pierwsza "komórka" z aparatem cyfrowym o tak dużej rozdzielczości.

To już drugi rekord Casio w tym sektorze rynku - wcześniej firma jako pierwsza zaprezentowała telefon z wbudowanym aparatem o rozdzielczości 2 megapikseli.

Casio: 3,2 MP w komórce

Au A5406CA

Telefon Au A5406CA (Au to handlowa nazwa aparatu) wyposażony jest w stosunkowo duży - 2,3 calowy - wyświetlacz oraz 12,8 MB wbudowanej pamięci (możliwe jest również korzystanie z dodatkowej karty pamięci miniSD). Urządzenie mierzy 52 x 102 x 28 mm i waży 125 g. Telefon sprzedawany będzie w komplecie ze specjalną stacją dokującą, którą za pośrednictwem złącza USB będzie można podłączyć do komputera PC - ułatwi to kopiowanie zdjęć z pamięci aparatu.

Nowa "komórka" Casio przynajmniej na początku dostępna będzie jedynie w Japonii - urządzenie jest zgodne z obowiązującym tam standardem CDMA (Code Division Multiple Access).