Casio Exilim EX-Z500 - żywotna sztuka

Seria aparatów cyfrowych Exilim firmy Casio powiększa się. Zaprezentowany właśnie model EX-Z500 charakteryzuje się wyjątkowo wydajną baterią litowo-jonową.

Zapewnienie odpowiednio wydajnego ogniwa zasilającego pracę aparatu cyfrowego jest nieustającym wyzwaniem dla producentów. Ostatni model aparatu cyfrowego firmy Casio z serii Exilim, EX-Z500 został zaopatrzony w baterię litowo-jonową SUPER LIFE (NP-40), która zapewnia wykonanie do 500 zdjęć bez potrzeby ładowania ogniwa.

Casio Exilim EX-Z500

Casio Exilim EX-Z500

W kompaktowym EX-Z500 umieszczono matrycę CCD o rozdzielczości 5 megapikseli i obiektyw (38 - 114 mm) z 3-krotnym powiększeniem optycznym oraz 4-krotnym cyfrowym. Dodatkowo znajdziemy tu również mechanizm stabilizacji obrazu Anti Shake DSP. Funkcja autofocusa posiada doświetlenie, które pozwala ustawić odpowiednią ostrość w bardziej zaciemnionych miejscach. Prędkość migawki możemy ustalić w zakresie od 1/8 do 1/2000 sekundy, a czułość w trybie auto lub ISO 50, 100, 200 i 400 (gdy korzystamy z mechanizmu stabilizacji obrazu czułość ISO może sięgać nawet 800).

Z tyłu aparatu zamontowano wyświetlacz TFT LCD o przekątnej ekranu 2,7 cala. Komunikację z komputerem zapewnia port USB. Dodatkowo zamontowano również gniazdo wyjściowe AV do podłączenia urządzenia do telewizora i wyświetlania na nim wykonanych zdjęć. Dzięki zgodności ze standardem PictBridge, EX-Z500 może przesyłać zdjęcia bezpośrednio do kompatybilnej drukarki. Zdjęcia zapisywane są na karcie pamięci SD lub MMC. Dodatkowo możemy skorzystać z wewnętrznej pamięci o pojemności 8,7 MB.

Casio Exilim EX-Z500 ma trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu, a jego orientacyjna cena to 500 USD.


Zobacz również