Casio G'zOne - telefon dla wymagających podróżników

Wychodząc naprzeciw najaktywniejszym z użytkowników komórek, Casio zaimplementowało dodatkowe funkcje w swój wytrzymały telefon G'zOne. Obecnie aparat dostępny jest tylko w Japonii lecz rozwiązanie to wkrótce powinno zagościć u reszty świata.

Na czele listy programów G'zGear jest cyfrowy kompas. W najprostszym trybie wskazuje on tylko kierunki świata. Po kilku kliknięciach możemy przejść w tryb wyświetlania ciekawych punktów geograficznych. Po włączeniu otrzymujemy informacje w którym kierunku znajdują się miejsca jak góra Fuji czy Everest oraz przybliżone odległości do nich.

"Earth locator" to uproszczony moduł GPS pokazujący gdzie i jak wysoko znajduje się telefon. Mapa w tym trybie przedstawia lokację w prosty, graficzny sposób. Aby obejrzeć mapę okolicy należy uruchomić płatną usługę GPS operatora komórkowego.

Poza funkcją termometru producent zapowiada, że urządzenie posiada możliwość przetrwania półgodzinnego zanurzenia w wodzie do głębokości jednego metra. Na ekranie termometr wykazuje spadek temperatury po zanurzeniu go w szklance zimnej wody. Inne funkcje telefonu obejmują kalendarz przypływów i odpływów, czas wschodów i zachodów słońca oraz kalendarz księżycowy do 2019 roku.

Telefon G'zOne oparty na CDMA dostępny jest obecnie u japońskiego operatora AU. Posiada on 2,7-calowy wyświetlacz główny i 1,1-calowy wyświetlacz z papieru elektronicznego na froncie obudowy. Urządzenie może odtwarzać filmy, muzykę, odbierać okoliczną telewizję cyfrową, a także być użytym przy dokonywaniu płatności elektronicznych.

Cena tego ciekawego telefonu to około 45 tys jenów czyli blisko 410 dolarów.

Więcej w materiale wideo