Casio QV-R40

Casio proponuje kieszonkowy aparat cyfrowy, którego CCD pozwala na rejestrację obrazu z rozdzielczością 4 milionów punktów.

Casio proponuje kieszonkowy aparat cyfrowy, którego CCD pozwala na rejestrację obrazu z rozdzielczością 4 milionów punktów.

Karoseria malucha Casio wykonana jest z metalu. Mimo to nie jest ciężki i może być dobrym gadżetem w damskiej torebce. Nie dysponuje wieloma przyciskami - te jednak, które znalazły się na obudowie, rozmieszczono ergonomicznie. Z tyłu - pod kciukiem prawej ręki - znajdziesz zespół "strzałek" nawigujących menu. Tuż obok okularu wizjera optycznego umieszczono dwa spore przełączniki trybów nagrywania i odtwarzania. Wokół przycisku spustu migawki producent umieścił obręcz do zmiany ogniskowej - rozwiązanie takie często spotykamy w kompaktach Olympusa. Fotografujący obsługuje i migawkę, i zoom jednym palcem, co może spowodować opóźnienie podczas wykonywania fotografii.

Z tyłu znajduje się dość duży, jak na gabaryty aparatu, wyświetlacz LCD (1,6 cala). Pokazuje obraz dość czysty, bez większego opóźnienia ruchu.

Aparat umożliwia fotografowanie jedynie w automatycznych ustawieniach parametrów ekspozycji. Można jednak dokonywać kompensacji, ręcznego ustawiania czułości oraz balansu bieli.

Ostry strzał

Casio QV-R40

Casio QV-R40

QV-R40 bardzo dobrze oceniliśmy za ostrość obrazu - uzyskał w tej próbie 9 na 10 punktów. Słabiej wypadło oprogramowanie wewnętrzne aparatu, a konkretnie funkcja automatycznego balansu bieli. Między innymi dlatego aparat nie odwzorowuje idealnie barw naszej testowej tablicy Gretag Macbeth. QV-R40 dysponuje wewnętrzną pamięcią 10 MB. Prócz tego zdjęcia może zapisywać na karcie SD.

Aparat w porównaniu z modelami konkurencyjnymi bardzo szybko się uruchamia, na co ma wpływ głównie szybko wysuwający się obiektyw.

Producent wraz z urządzeniem dostarcza ładowarkę do akumulatorów typu AA. Można za jej pomocą ładować także mniejsze "paluszki" (AAA).

Informacje Apollo Electronics, tel. (22) 8783381,http://www.apollo.com.pl

Cena 1890 zł