Casio z większym zoomem

Firma Casio zaprezentowała nowy aparat fotograficzny z serii Exilim - w odróżnieniu od poprzednich modeli wyposażony w matrycę o większej rozdzielczości i 3x zoom optyczny. Model Zoom EX-Z3 trafi do sklepów w marcu i kosztować będzie ok. 420 USD.

Do tej pory z serii Exilim (ich charakterystyczną cechą są niewielkie rozmiary - urządzenia mają gabaryty karty kredytowej) wyposażone były w matrycę o rozdzielczości 2 megapikseli i 4x zoom cyfrowy. W najnowszym modelu zastosowano dodatkowo 3x zoom optyczny oraz przetwornik CCD o rozdzielczości 3,2 megapikseli. Aparat ma również większy, niż w poprzednich modelach wyświetlacz LCD - 2-calowy (do tej pory było to 1,6"). Mniej jest za to wbudowanej pamięci - tylko 10 MB (co pozwala na zapisanie jedynie 6 zdjęć najwyższej jakości - w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli). Możliwe jest oczywiście zwiększenie pamięci za pomocą kart pamięci flash (Secure Digital lub Multimedia Card).

Zoom EX-Z3 jest kompatybilny z opracowanym przez Seiko i Epsona protokołem USB Direct Print; pozwala to na przesyłanie zdjęć z pamięci aparatu do drukarki - bez konieczności korzystania z komputera.

Podstawowe wymiary aparatu to 87 x 57 mm - czyli dokładnie takie same, jak w przypadku innych aparatów z serii Exilim. Nowy model jest jednak od nich grubszy (22 mm) i cięższy (waży 126 g, czyli o prawie 40 g więcej niż np. EX-S2). Urządzenie zadebiutuje w japońskich sklepach w marcu. Cenę ustalono na 420 USD.