Casper

W grze wcielamy się w rolę duszka Caspera znanego już z popularnych kreskówek a także pełnometrażowego filmu animowanego, który wyświetlany był jeszcze niedawno w kinach.

W grze wcielamy się w rolę duszka Caspera znanego już z popularnych kreskówek a także pełnometrażowego filmu animowanego, który wyświetlany był jeszcze niedawno w kinach.

Podobnie jak w filmie Casper jest dobrym duszkiem, któremu brakuje przyjaciół. W przeciwieństwie do jego starszych krewnych, nie lubi straszyć i z tego tytułu doskwiera mu samotność. Pierwszym naszym zadaniem będzie więc zaskarbienie sobie przyjaźni ludzi (Katarzyny i jej ojca), która może się okazać bardzo pomocna w dalszej części gry.

"Casper" to bardzo dobrze zrealizowana gra przygodowa, w której gracz penetruje liczne zakątki nawiedzonego domu noszącego wdzięczną nazwę Whipstaff Manor. Gracz sterując duszkiem odnajduje różne przedmioty, których zastosowanie próbuje odkryć i użyć je w odpowiednich miejscach.

Duszek odnajduje różne czary, dzięki którym może zmieniać swą postać. Czary te pozwalają mu zmienić się w dym przenikający przez sieć wentylacyjną budynku, małe tornado, młotek, żarówkę, wentylator czy też śrubokręt.

Zaletą gry jest fakt, że nie można w niej umrzeć (co najwyżej gracz przenoszony jest do głównego salonu domu), nie płynie w niej czas i nie trzeba się z niczym spieszyć. Każdy gracz ma więc tyle czasu na rozwiązanie wszystkich łamigłówek ile mu potrzeba. W zmaganiach z własną inteligencją towarzyszy wspaniała muzyka podkreślająca nastrój panujący w pustych pomieszczeniach nawiedzonego domu.

"Casper" jest grą dla każdego przedziału wiekowego. Równie chętnie grają w nią dzieci, nastolatki jak i osoby starsze. Nie ma się czemu dziwić - gra z pozoru bardzo prosta stanowi zbiór nierozwiązanych zagadek, a to wciąga praktycznie każdego gracza.