Castle Triathlon Malbork – wystartuj w kultowych zawodach!

Castle Triathlon Malbork to niepowtarzalna impreza, u stóp gotyckiego zamku w Malborku, która odbędzie się w tym roku w terminie 8-9 września. Pierwszy raz triathloniści będą mieli do wyboru aż cztery dystanse!

Symbolem malborskich zawodów jest bez wątpienia górująca nad miastem największa, ceglana budowla w Europie, będąca historyczną siedzibą państwa krzyżackiego. Startujący w zawodach triathloniści podkreślają przede wszystkim doskonałą atmosferę towarzyszącą zawodom w Malborku, organizację i dobrze przygotowane trasy. Z racji płaskiej i najszybszej trasy w Polsce – Castle Triathlon Malbork to zawody doskonałe zarówno na debiut w tej dyscyplinie, jak i na walkę o znakomity wynik dla ścigających się to profesjonalistów.

Castle Triathlon Malbork – wystartuj w kultowych zawodach!

Startujący w Malborku zawodnicy tradycyjnie rozpoczynają zawody w rzece Nogat, następnie mają do pokonania trasę kolarską przebiegającą przez malownicze tereny Żuław. Zmagania kończy, unikatowy na skalę światową etap biegowy przebiegający bezpośrednio przez tereny Muzeum Zamkowego.

Podczas zawodów w Malborku do wyboru będą w tym roku aż cztery dystanse: najpopularniejszy w Malborku pełny dystans IM (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze, 42,2 km biegu), dystans średni, czyli 1/2 IM, w którym zawodnicy mają do pokonania: 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerze i 21,1 km biegu. Ponadto w trakcie Castle Triathlon Malbork 2018 będzie można rywalizować również na dystansie popularnej „ćwiartki” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz pierwszy raz na najkrótszym dystansie 1/8 IM (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu). Na wszystkich dystansach zawodnicy będą mieli możliwość wystartowania w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Castle Triathlon Malbork – wystartuj w kultowych zawodach!

W tym roku po raz drugi imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Malbork Kids. Najmłodsi będą rywalizować na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Zapisy na tegoroczną edycję Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego cały czas trwają. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.castletriathlon.com. Szczegółowe informacje znajdują się również na facebookowym profilu imprezy: www.facebook.com/castletri/.