Castrade CV-MP01, czyli najmniejszy na świecie projektor LCoS

Castrade CV-MP01 to kolejny miniaturowy projektor, który wkrótce pojawi się na rynku. Urządzenie zbudowane zostało w oparciu o technologię LCoS.

Castrade CV-MP01 to najmniejszy na świecie projektor, który korzysta z będącej w pewnym sensie połączeniem LCD i DLP - technologii LCOS (Liquid Crystal on Silicon). Urządzenie mierzy zaledwie 4,06 x 5,84 x 5,59 cm i waży 90 gramów. Pozwala na wyświetlanie obrazu (w formacie 4:3) o przekątnej sięgającej 50 cali i rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli). Wedle deklaracji producenta, cechuje się on jasnością na poziomie 10 ANSI Lumenów.

Castrade CV-MP01, czyli najmniejszy na świecie projektor LCoS

Castrade CV-MP01

Źródłem światła jest dioda LED (jej żywotność sięga 10 000 godzin), natomiast sygnał możemy przesłać przy wykorzystaniu wejścia AV (composite). Co ciekawe, w tak niewielkiej obudowie znalazło się również miejsce na dwa głośniczki stereo. Niestety urządzenie (cechuje je pobór mocy na poziomie około 10 W) nie posiada wbudowanego akumulatora.

Castrade CV-MP01 dostępny jest obecnie jedynie na terenie Japonii, lecz wkrótce powinien również trafić na inne rynki. Jego cena została ustalona na poziomie 25 tysięcy jenów (około 830 zł).