Castrade CV-MP02 - kolejny projektor "do kieszeni"

CV-MP02 to kolejny miniaturowy projektor, który zagościł w ofercie firmy Castrade. Urządzenie zbudowane zostało w oparciu o technologię LCoS.

Castrade CV-MP02 korzysta z będącej w pewnym sensie połączeniem LCD i DLP - technologii LCOS (Liquid Crystal on Silicon). Jest to "kieszonkowe" urządzenie (mierzy 5,08 x 2,29 x 11,43 cm i waży 180 gramów) za pomocą którego możemy wyświetlić np. na ścianie obraz o rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), który, wedle deklaracji producenta, cechuje się jasnością na poziomie 10 ANSI Lumenów.

Castrade CV-MP02 - kolejny projektor "do kieszeni"

Castrade CV-MP02

Źródłem światła są diody LED, natomiast sygnał możemy przesłać przy wykorzystaniu dwóch wejść - Composite lub D-Sub. Zasilanie zapewnia wbudowany akumulator Li-Ion, który powinien wystarczyć na przeprowadzenie godzinnej prezentacji (cechuje się on poborem mocy na poziomie 10 W). Oczywiście istnieje też możliwość podłączenia projektora do sieci elektrycznej.

Urządzenie wyceniono na 35000 jenów (ok. 1250 zł). Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się ono na półkach europejskich sklepów.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - projektory biznesowe.