Catalyst 4.10 - sterownik przyspieszający karty ATI

ATI udostępniło, na razie wersję beta, najnowszych sterowników Catalyst, w których poprawiono kilka istotnych błędów, m.in. likwidujących problem z alokacją pamięci na kartach graficznych z 256 MB RAM. Ta i inne wprowadzone poprawki powinny dać lepsze wyniki wydajności w wymagających grach i najnowszym benchmarku 3DMark05.

Sterowniki udostępniane w wersji beta to rzadkość jeśli chodzi o ATI. Firma uczyniła tak ostatnio po premierze Dooma 3, kiedy to okazało się, że karty z Radeonami przegrywają wydajnościowo z modelami NVIDII. Teraz ATI poprawiło naprędce sterowniki po raz kolejny, chcąc jak najlepiej zaprezentować się w testach 3DMark05.

Oprócz likwidacji wspomnianego już problemu z zarządzaniem pamięcią, poprawki obejmują m.in. załatanie kilku błędów w obsłudze gry StarWars: Knights of the Republic.

Najnowszą wersję sterowników oznaczoną na razie jako 8.07 znajdziecie tutaj. Oficjalnie sterowniki otrzymają nazwę Catalyst 4.10.

Jeśli uzyskacie już wyniki 3DMarka05 pracującego pod kontrolą nowych sterowników to podzielcie się swoimi wrażeniami na forum gdzie toczy się dyskusja o rezultatach 3DMarka05.